FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Slovácký Pohár 2011

Kopřivnické družstvo v Hluku postoupilo pouze do čtvrtfinále, kde bylo vyřazeno ostravským družstvem Jokers. Medailové ambice se tak nenaplnily.

Turnaj začal pro Kopřivnici v sobotu dopoledne zápasem proti týmu ČSKA Ostrava. Kopřivnice měla sice územní převahu, ale nedařilo se jí zakončení. Po první části sice vedla 1:0, ale hubené vítězství pojistila až v závěru dvěmi brankami a vyhrála tak 3:0.

Ve druhém zápase sehrála zápas proti týmu IBK Kofola. Směs hráčů Vsetína, Znojma vedená extraligovým hráčem Ml. Boleslavi Rožnovjákem byla pro Kopřivnici větší výzvou. Do vedení šel soupeř z trestného střílení, když Jehlár faulem ze zadu hasil gólovou šanci. Odpověď přišla v zápětí, kdy se púo hezké kombinaci prosadil Kresta. Další branky padaly již jen do soupeřovy sítě a Kopřivnice si připsala druhé turnajové vítězství tentokráte 3:1.

V posledním zápase ve skupině se Kopřivnice střetla s Bučovicemi o to kdo celou skupinu vyhraje. Bučovičtí byli pouze v 5 lidech do pole podpořených prvoligovým brankářem Michajlovičem z Počenic a na kopřivnické hráče to bohužel stačilo. Kopřivnice sice šla do vedení Uvírou, ale vyráběla spoustu nepřesností, kterých soupeř využíval k rychlým výpadům. Vyrovnání bylo bohužel trošku smolné pro Kopřivnici. Střelu, která šla zcela mimo branku tečoval obránce Fojtík a bezmocný brankář Kopřivnice na změnu směru již nemohl reagovat. Kopřivnickým byla nabídnuta i možnost přesilové hry. I přes řadu šancí soupeř se štěstím ubránil a v podstatě hned z protiútoku opět tečovanou střelou z dálky posílá útočník Bučovic svůj tým do vedení. Kopřivnice se snažila srovnat, ale opět vázla koncovka a tak si Bučovice připsaly těsnou výhru 2:1 a skončily ve skupině na 1. místě. Kopřivnice skončila druhá.

V nedělním play-off se v osmifinále Kopřivnice střetla s týmem FBC Holešov. Poměrně svižné utkání z obou stran se vyvíjelo lépe pro Holešov, který se hned v první minutě dostal do vedení. Kopřivnickým se podařilo srovnat Krestou a vyrovnané utkání pokračovalo až do 9 min. druhé části. Obránce Fojtík se vydal na zteč holešovské branky a bekhendovou střelou k tyči překvapil brankáře soupeře. Těsné vedení Kopřivnice ubránila a mohla se radovat z postupu do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále narazila Kopřivnice na ostravský tým Jokers. Bohužel kopřivnickým se příliš nedařilo. Kazila nahrávky, vázla střelba. Soupeř se dostal již první části do dvoubrankového vedení a to se kopřivnickým za zbytek zápasu nepodařilo smazat. Naději vykřesal Hykel, který proběhl kolem mantinelu a střelou mezi nohy snížil. Pak ovšem Kopřivnice šla do oslabení po zbytečném faulu Jehlára a soupeř opět se štěstím z dálky trestal. I takl se kopřivničtí nevzdávali a opět se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel v závěru, kdy soupeř pouze nahazoval vysoké balóny nebyli kopřivničtí hráči schopni přetlačit urostlé útočníky soupeře a tak se ostravští neustále dostávali do nebezpečných zakončení. Po jednom takovém se prosadil soupeř i počtvrté a pečetil tak svůj postup do semifinále.

Kopřivnici se tak nepodařilo protlačit do bojů o medaile. Tým měl na to rozhodně o medailové příčky bojovat, ale opět se nevyvaroval velice nestabilních výkonů podobně jako tomu bylo v lize. Nicméně šlo pouze o zpestření letní přípravy. Do začátku sezóny mají hráči a trenér čas na vypilování zejména herních činností, které na turnaji vázly.

Další informace o turnaji na stránkách: http://www.slovackypohar.ic.cz

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.