FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

Kopřivnice míří na Czech Open!

banner CO2013Za týden vypukne v Praze největší florbalový turnaj světa Czech Open 2013. Pořadatelé v letošním ročníku opět hlásí rekordní účast. Do Prahy 15. srpna dorazí celkem 272 týmů z 19-ti zemí. Kromě tradičních zástupců ze severských zemí nebo Švýcarska, přivítají pořadatelé týmy z Ukrajiny, Belgie nebo Francie. V Praze je kromě špičkového florbalu v podání nejlepších týmů světa, také připravena řada doprovodných akcí a opět to bude opravdový svátek florbalu v srdci Evropy...

Letošní ročník, který je již 21. v historii se může chlubit jednou novinkou a to novou kategorií muži Pro. Ta je určena pro extraligové týmy umístěné od 6. místa po základní části a pro týmy z 1. ligy. Kopřivnický tým mužů bude startovat v tradičně nejpočetnější kategorii muži B. V elitní kategorii mužů se opět letos bude na co dívat. Kromě české špičky pořadatelé přilákali do Prahy švédský velkoklub Pixbo Wallenstam, finalistu švédské superligy Dalen. Z Finska se představí finský mistr SPV. Silné bude i švýcarské zastoupení. Do Prahy míří Willer Ersigenm, Grunenmatt, Floorball Koniz nebo Grasshopper Zurich.

Kopřivnice startovala na turnaji poprvé v roce 2003 a s jedinou přestávkou minulý rok nechyběli kopřivničtí hráči ani na jednom z ročníků. Nejblíže medailím z megaturnaje byli v letech 2005 a 2011, kdy skončil Kopřivnický tým ve 1/4 finále.

V základní skupině B13 do které byli kopřivničané nalosováni se utkají s týmy Žatva 90 Dolný Kubín ze Slovenska, Hakunila Pirates z Finska a SK Florbal Benešov z ČR.

"Do Prahy odjíždíme s poměrně improvizovanou sestavou, kterou tvoří hráči juniorů nebo zálohy mužů, tudíž nemůžeme mít na takto obsazeném turnaji přílišné ambice. Nicméně i tak doufám, že pro kluky to bude v probíhající letní přípravě příjemné zpestření a florbalem se v Praze budeme po delší době bavit a letní Prahu si užijeme se vším všudy. Já se osobně těším na možnost shlédnout naživo nejlepší švédské a finské týmy v elitní kategorii. Některé pražské zápasy např. Pixba nebo Dalenu budou patřit k absolutní špičce toho co momentálně může světový florbal nabídnout." doplnil k nadcházejícímu turnaji trenér Marek Jehlár. 

Přehled umístění FBC Vikings Kopřivnice na turnaji Czech Open:

Czech Open 2003 - konec v základní skupině
Czech Open 2004 - konec v základní skupině
Czech Open 2005 - 1/4 finále
Czech Open 2006 - 1/8 finále
Czech Open 2007 - 1/8 finále
Czech Open 2008 - 1/32 finále
Czech Open 2009 - 1/8 finále
Czech Open 2010 - 1/16 finále
Czech Open 2011 - 1/4 finále
Czech Open 2012 - tým nestartoval
Czech Open 2013 - ???

Kompletní informace o turnaji naleznete na: www.czechopen.cz

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.