FBC Vikings Kopřivnice - Muži A - Neligové Turnaje

V Praze Kopřivnice neuspěla

Florbalisté Vikings odjížděli do Prahy bez velkých ambicí. Nicméně tři zápasy v základní skupině kopřivničtí zvládli a svou skupinu vyhráli. Bohužel hned první zápas vyřazovací části v sobotu ráno se stal konečnou. Přes dobře rozehraný turnaj tak florbalisté z Kopřivnice skončili brzy a vystoupení kopřivnických je tak rozhodně mírným zklamáním.

Úvodní zápas pražského turnaje sehráli kopřivničtí na hale na Vinohradech hned ve čtvrtek ráno proti týmu SK Florbal Benešov. Kopřivnice působila v úvodu trošku zaskočeně, ale soupeři nedovolila žádnou branku a postupně si začala budovat územní převahu. Tu se podařilo vyjádřit i brankově a Kopřivnice se dostala do vedení 2:0. Soupeř se dostala do zápasu vlastní brankou Kopřivnice a následně ze standardní situace srovnal. Kopřivnice si ovšem nenechala vítězství vzít a třetí brankou si vybojovala první turnajové vítězství.

Druhý zápas dne začínal až po osmé večer na hale Jižní město a soupeřem byl finský týmy Hakunila Pirates. Ten se prezentoval typickou finskou hrou plnou důrazných soubojů a nebezpečných rychlých výpadů. S finskou hrou se Kopřivnice ovšem popasovala dobře a opět se dostala do dvoubrankového vedení. Průběh zápasu Kopřivnice kontrolovala, ale přišlo nedůrazné bránění střílejícího hráče a finové snížili na 2:1. Soupeř samozřejmě najednou ožil a měl několik šancí. Těsné vedení si Kopřivnice ovšem pohlídala a připsala si další turnajové body.

V pátek ráno cestovali kopřivničtí hráči až do Kunratic, kde sehráli poslední zápas ve skupině proti slovenskému týmu z Dolného Kubína. Situace ve skupině zajišťovala Kopřivnickým 1. místo a podle toho vypadal i zápas. Kopřivnice sice byla na míčku, tvořila hru, ale vázlo zakončení. Výsledkem tak byla poměrně nepřesvědčivá výhra 2:1.

Vítězství ve skupině přiřadilo na sobotní zápas švédský tým Cum grano salis. Zápas se odehrál v sobotu ráno na Vinohradech a ikdyž se mohlo zdát, že švédové přišli odehrát zápas jen z povinnosti opak byl pravdou. Kopřivnice se snažila dobýt švédskou obranu hned od úvodu, ale opět hráči doplatili na mizernou koncovku. Zato soupeř byl v tomto směru velice efektivní. Jedna z jeho rozehraných standardek skončila v síti a Kopřivnice najednou prohrávala 1:0. Švédové najednou poznali, že jejich šance nejsou vůbec proti Kopřivnickým malé a najednou měla Kopřivnice vůbec se dostat k nějakému kloudnému zakončení. Těsně před první částí se sice podařilo Neherovi srovnat, ale soupeř hned v úvodu druhé části opět odskočil o jednu branku. Kopřivnice se sice snažila, ale švédové byli nad jejich síly. Ti navíc hýřili sebevědomím a byly velice efektivní v koncovce. Dvěma dalšími brankami odskočili 2 minuty před koncem na 4:1. Naději na záchranu zápasu vstřelil Sládkovský, který snížil na 4:2. Bohužel riskantní hra před prázdnou brankou stála za soupeřovým zvýšením na 5:2 a v laufu hrající soupeř pak v úplném závěru pečetil své zasloužené vítězství na konečných 6:2.

"Je to škoda, že jsme nenavázali na dobré výsledky ze skupiny, kde jsme si vydobili slušnou pozici do vyřazovací části. Sice jsem neočekával žádné velké výsledky s takovou sestavou kterou jsme do Prahy přivezli, ale vypadnout hned v prvním kole play-off je pro mne trošku zklamáním." doplnil k turnaji vedoucí družstva Marek Jehlár.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.