3268
6340
107416

PRVNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽŮ A POUZE ZA BOD

Po skoro roce nucené pauzy se opět naplno rozjela Národní liga mužů. V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítali odvěkého rivala z Ostravy, mužstvo MVIL.

Historicky každé utkání s tímto soupeřem je charakteristické vysokým nasazením a fyzickou hrou plnou osobních soubojů.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 6:7 p (3:1,2:3,1:2,0:1)

Po dlouhém zápasovém půstu se muži radují z první výhry!

Konečně! Po téměř roční pauze se už zase hraje. Ve středu večer nastoupili muži v rámci přípravy k prvnímu přípravnému utkání proti Hranicím. V úvodních minutách zápasu bylo na obou týmech vidět dlouhé zápasové manko, ale postupně se tempo zápasu zvyšovalo. První část ovládli Vikingové, kterým se podařilo dvakrát skórovat. Hosté se probudili až po přestávce a díky dvěma přesným zakončeních srovnali. Ve třetí třetině byli domácí velice produktivní. Po rychlých kontrech se opět dostali do vedení, které postupně navyšovali až na rozdíl pěti branek a zaslouženě zvítězili.

TROOPERS vykradl Vikings arénu!

Muži poprvé v sezóně nezvládli domácí utkání a celkem jednoznačně podlehli brňenskému TROOPERS vysoko 2:10. V zápase tahali po celou dobu za kratší konec. Hosté byli rychlejší a důraznější a Vikingové se jim dokázali vyrovnat jen ve druhé třetině, která skončila smírně 2:2.

Muži padli po divoké přestřelce v Hranicích

Kopřivničtí florbalisté předvedli v Hranicích výkon jako na houpačce, přesto je od vítězství dělilo jen 96 vteřin. V závěru však jednobrankové vedení neudrželi a hranický Dobeš poslal utkání do prodloužení.  Ani extratime nepřinesl rozuzlení zápasu a tak se rozhodlo až po nájezdech, ve kterých byl pouze jeden úspěšný střelec hranický René Mikel. Vikingové tak poprvé v sezóně odcházeli ze zápasu poraženi.

Vikingové derby zvládli!

Tři zápasy - devět bodů taková je bilance elitního kopřivnického mužského týmu. Vikingové skvěle využili výhody tří domácích utkání v řadě a společně s celkem TROOPERS jsou na špici Národní ligy. Po Pelhřimovu a Opavě padl ve Vikings Aréně i Rožnov. Ze začátku velmi vyrovnané utkání rozhodli domácí ve třetí části, kdy valachům nastříleli čtyři branky.

Muži doma porazili Opavu!

Ve 2. kole Národní ligy se Vikingové v sobotu utkali s nevyzpytatelnou Opavou. Záhy se ukázalo, že soupeř momentálně není v dobré formě a tak Vikingové převzali otěže zápasu a postupně si vypracovali pěti brankový náskok. Ve třetí třetině utkání připomínalo spíše exhibiční zápas v tréninkovém tempu. Oba celky už moc nebránili a diváci viděli celkem 12 branek. Nakonec z toho byla další vysoká výhra 11:6 a po dvou kolech mají kopřivničtí plný počet bodů.

Muži v nových dresech rozstříleli Pelhřimov!

muziA2020

Muži vyběhli v sobotu večer do utkání v nových dresech a jejich premiéra vyšla famózně. Vikingové před početnou diváckou kulisou předvedli velice produktivní hru, podtrženou výborným výkonem brankáře Jakuba Strakoše, který nakonec vedl k vysoké výhře 11:3 nad Pelhřimovem.

Vávra ukončil prodloužení po 48 vteřinách!

Dnes to byla skvělá reklama na florbal. Zápas hodný play-off. Nesmírně vyrovnané utkání, kdy se oba celky přetahovaly ve vedení a nakonec se muselo prodlužovat. Hranice začaly aktivně a dostaly se do vedení, jenže Vikingové do konce třetiny srovnali a ve druhé části skóre otočili. Ve třetí části se domácí opět přiblížili k prvnímu vítězství v sérii, ale neustáli závěrečný tlak, když minutu před koncem Zátopek srovnal a poslal zápas do prodloužení. V nastavení se štěstíčko přiklonilo ke kopřivnickým florbalistům. Po 48 vteřinách dokonal hattrick Lukáš Vávra a bylo rozhodnuto. Již příští sobotu můžou Vikingové čtvrtfinálovou sérii ukončit.

3. utkání se hraje již příští sobotu 14.3. od 19.00 hodin a 4. utkání v neděli 15.3. od 17:00 hodin. Obě na hale SOU Kopřivnice. Srdečně vás všechny zveme!

Skvělý Klinka doslova vychytal Vikings první bod v sérii!

Výborný vstup do čtvrtfinalové série zaznamenali v sobotním utkání kopřivničtí florbalisté, když dokázali vyhrát v Hranicích 4:6. Neuvěřitelně vyrovnané utkání získali Vikingové díky povedené druhé části, kdy byli Vikingové nesmírně produktivní a nastříleli domácím rovných 5 branek. Dalším klíčem k úspěchu byl perfektní výkon gólmana Honzy Klinky, který v bráně doslova čaroval. Druhé utkání se hraje už zítra od 16:00 hodin v SC Naparia Hranice.

Play off začíná!

po20

V neděli večer proběhl výběr soupeřů pro čtvrtfinále Národní ligy. Právo první volby měli florbalisté TROOPERS, kteří vyhráli základní část soutěže a do 1. kola si vybrali Pelhřimov, který se do vyřazovací části dostal doslova s odřenýma ušima z 8. místa. Letka, jako 2. tým soutěže, vybírala jako druhá a její volba padla na 1. MVIL Ostrava, který se umístil na 7. příčce. Třetí volili florbalisté Hranic a trochu překvapivě při volbě vynechali Aligators a přeskočili rovnou na Kopřivnici, která se umístila na 5. místě. Vzhledem k aktuální formě obou soupeřů to bude zajímavá série. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří 4. tým soutěže FbK Horní Suchá a Aligators Klobouky, kteří se umístili na 6. místě.