FBC Vikings Kopřivnice - Muži A

Muži doma nestačili na Třebíč

Dvouzápasovou vítěznou šňůru Vikings přerušili v sobotu překvapivě florbalisté Třebíče. Hosté předvedli v Kopřivnici velmi koncentrovanou hru v obraně a v kombinaci s vlažným až bezzubým útokem domácích to stačilo. Do dalších utkání musí Vikingové jednoznačně přidat v osobním nasazení a zlepšit přechod do útočné fáze, kterému chyběl moment překvapení.

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 2:4 (1:1,0:1,0:2)

Kubátko rozhodl utkání proti Horní Suché v poslední vteřině!

Vikingové se v Horní Suché postarali o neskutečné drama se šťastným koncem. I když téměř celý zápas prohrávali, dokázali drtivým finišem v posledních deseti minutách srovnat 3 brankové manko po gólech Opatřila, Tomana a Vávry.  V poslední vteřině pak gradující tlak Kopřivnice korunoval parádní střelou z otočky Kubátko a bylo rozhodnuto.

FBC Horní Suchá - FBC Vikings Kopřivnice 7:8 (3:1,2:3,2:4)

Muži otočili utkání s Pelhřimovem!

Ve třetím kole Národní ligy hostila Kopřivnice tým z města rekordů Spartak Pelhřimov. Po nepříliš povedené první třetině Vikingové zabrali a poprvé v sezóně se radují z vítězství.

FBC Vikings Kopřivnice - Spartak Pelhřimov 8:5 (1:2,3:0,4:3)

Muži v Hluku prohráli až v prodloužení

FBC Spartak Hluk - FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (1:1; 2:3; 1:0; 1:0)
V sobotu 18.9.2021 jsme zajížděli k druhému mistrovskému utkání tohoto ročníku a to na půdu FBC
SPARTAK HLUK.

PRVNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽŮ A POUZE ZA BOD

Po skoro roce nucené pauzy se opět naplno rozjela Národní liga mužů. V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítali odvěkého rivala z Ostravy, mužstvo MVIL.

Historicky každé utkání s tímto soupeřem je charakteristické vysokým nasazením a fyzickou hrou plnou osobních soubojů.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 6:7 p (3:1,2:3,1:2,0:1)

Po dlouhém zápasovém půstu se muži radují z první výhry!

Konečně! Po téměř roční pauze se už zase hraje. Ve středu večer nastoupili muži v rámci přípravy k prvnímu přípravnému utkání proti Hranicím. V úvodních minutách zápasu bylo na obou týmech vidět dlouhé zápasové manko, ale postupně se tempo zápasu zvyšovalo. První část ovládli Vikingové, kterým se podařilo dvakrát skórovat. Hosté se probudili až po přestávce a díky dvěma přesným zakončeních srovnali. Ve třetí třetině byli domácí velice produktivní. Po rychlých kontrech se opět dostali do vedení, které postupně navyšovali až na rozdíl pěti branek a zaslouženě zvítězili.

TROOPERS vykradl Vikings arénu!

Muži poprvé v sezóně nezvládli domácí utkání a celkem jednoznačně podlehli brňenskému TROOPERS vysoko 2:10. V zápase tahali po celou dobu za kratší konec. Hosté byli rychlejší a důraznější a Vikingové se jim dokázali vyrovnat jen ve druhé třetině, která skončila smírně 2:2.

Muži padli po divoké přestřelce v Hranicích

Kopřivničtí florbalisté předvedli v Hranicích výkon jako na houpačce, přesto je od vítězství dělilo jen 96 vteřin. V závěru však jednobrankové vedení neudrželi a hranický Dobeš poslal utkání do prodloužení.  Ani extratime nepřinesl rozuzlení zápasu a tak se rozhodlo až po nájezdech, ve kterých byl pouze jeden úspěšný střelec hranický René Mikel. Vikingové tak poprvé v sezóně odcházeli ze zápasu poraženi.

Vikingové derby zvládli!

Tři zápasy - devět bodů taková je bilance elitního kopřivnického mužského týmu. Vikingové skvěle využili výhody tří domácích utkání v řadě a společně s celkem TROOPERS jsou na špici Národní ligy. Po Pelhřimovu a Opavě padl ve Vikings Aréně i Rožnov. Ze začátku velmi vyrovnané utkání rozhodli domácí ve třetí části, kdy valachům nastříleli čtyři branky. 

Muži doma porazili Opavu!

Ve 2. kole Národní ligy se Vikingové v sobotu utkali s nevyzpytatelnou Opavou. Záhy se ukázalo, že soupeř momentálně není v dobré formě a tak Vikingové převzali otěže zápasu a postupně si vypracovali pěti brankový náskok. Ve třetí třetině utkání připomínalo spíše exhibiční zápas v tréninkovém tempu. Oba celky už moc nebránili a diváci viděli celkem 12 branek. Nakonec z toho byla další vysoká výhra 11:6 a po dvou kolech mají kopřivničtí plný počet bodů.