FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Béčko vybojovalo v Petrovicích pouze bod

Po dlouhém bodovém půstu se podařilo B týmu vybojovat na turnaji v Petrovicích bod za remízu se Slovanem Havířov B. Ve druhém utkání proti Opavě, kopřivničtí podlehli 4:6. Záloha Kopřivnice i po tomto turnaji zůstane v tabulce na nelichotivé poslední pozici.

FBC Vikings Kopřivnice B x Králikáři TJ Slovan Havířov B 7:7 (2:3, 2:1, 3:3)

Zápas se od úvodu nevyvíjel příliš dobře. Třetí minuta a Kopřivnice prohrávala o tři branky. To určitě nebyl ideální začátek. Pomohlo převlečení do jiné sady dresů, kterou museli kopřivničtí použít ikdyž byli vedení jako odmácí tým aby se oba týmy na hřišti rozpoznali. Do přestávky se podařilo kopřivnickým dvěma brankami snížit a byli zpět ve hře. Ve druhé části se hráči obou týmů činili, ale kopřivnickým se dařilo více. Podařilo se jim smazat náskok soupeře a do závěrečné třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu 4:4.

Poslední část byla na branky nejbohatší. Soupeř se dostal do vedení 6:4, ale i tento náskok se podařilo smazat. V polovině třetiny se soupeř díky čtvrté brance Novotného dostal do vedení 7:6, ale kopřivnickým se přece jen podařilo v power-play srovnat Prašivkou 14 vteřin před koncem.

FBC Vikings Kopřivnice B x S.K. P.E.M.A. Opava B 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

Ve druhém zápase čekala Kopřivnici Opava. Ta šla jako první do vedení, ale do přestávky se podařilo zápas otočit. Bohužel v průběhu zápasu musel odstoupit kvůli zranění nejprve Sládkovský a po něm i Prašivka. Kopřivničtí tak dohrávali pouze v 8 lidech. Toho početná lavička opavských využila zápas do konce druhé části otočila. Bylo jasné, že do poslední třetiny to budou mít kopřivničtí těžké a taky měli. Opava se dostala do vedení 6:3 a kopřivnickým se podařilo už jenom pouze korigovat na konečných 6:4.

"Po delší době se nám podařilo bodovat, ale bohužel pouze jeden. V prvním zápase jsme zaspali úvod a pak doháněli třígólové manko. Nakones jsme mohli být rádi alespoň za remízu. Druhý zápas rozhodlo, to že se nám v průběhu zranili hráči a dohrávali jsme většinu zápasu pouze v 8 lidech. Na početnou výpravu Opavy jsme prostě neměli." zhodnotil petrovické vystoupení kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.