3057
98938

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

B tým se v Ostravě rozloučil se sezónou čtyřmi body

K poslednímu turnaji cestovala záloha mužů dnes do Ostravy. Béčkaři bojovali o naději vybojovat plný počet bodů a doufat, že soutěž udrží. Nakonec to byly body čtyři, když nejprve přehráli celkového vítěze Domaslavice 6:3 a ve druhém zápase remizovali se zálohou Petrovic 7:7. V konečném účtování skončili kopřivničtí na předposledním místě a budou čekat zda to bude stačit na udržení v soutěži nebo sestoupí o soutěž níže.

SK Domaslavice x FBC Vikings Kopřivnice B 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)

Zápas proti již jistému vítězi soutěže Domaslavicím začali kopřivničtí dobře a po dvou trefách Baďury a Kuby Monsporta vedli ve třetí minutě 2:0. O dvoubrankové vedení ovšem kopřivničtí velice brzo přišli. Ve 4. min. soupeř snížil a následně srovnal v přesilové hře.

Ve druhé části padla pouze jediná branka a byla do sítě Domaslavic. Ne že by nebyly šance na obou stranách, ale buď se předváděli oba brankáři nebo střelci měli vychýlenou mušku.

V poslední třetině držela Kopřivnice těsný jednobrankový náskok a ten se podařil v polovině třetiny navýšit. Soupeř se ovšem téměř v zápětí dostal na dostřel, když potrestal druhé oslabení. Poslední slovo ovšem měli Kopřivničtí. Ti dvěma brankami v závěru pečetili své vítězství na 6:3.

FBC Vikings Kopřivnice B x Z.F.K.Petrovice B 7:7 (1:3, 5:0, 1:4)

Druhý zápas proti záloze Petrovic nabídl brankové hody a také dva obraty, aby se nakonec oba týmy rozešli smírně. Kopřivnice se sice ujala vedení, ale Petrovice do první přestávky zápas otočily na 3:1. Druhá třetina ovšem Vikingům vyšla. Soupeři nasázela pět branek a rázem tu bylo vedení 6:3.

Soupeř ovšem v poslední části zabojoval. Hned v úvodu poslední třetiny snížil na 6:4 a když Kopřivnice nevyužila možnost zvýšení náskoku z nařízeného trestného střílení přišel trest v podobě další branky na 6:5. V polovině poslední části odskočila Kopřivnice na rozdíl dvou branek, ale i na toto vedení soupeř našel recept. V 11. min. se dostal na dostřel a 28 vteřin před koncem srovnal v power-play na konečných 7:7. V zápase se dařilo zejména Milanovi Uvírovi, který se trefil celkem 4x! a dokonce přidal i jednu asistenci. Hattrick a nahrávku si připsal i junior Prašivka.

"Los nám přidělil na poslední kolo první a druhý tým v soutěži, ale i tak jsme dokázali uhrát 4 body. Pokud bychom jezdili v takovéto sestavě většinu sezóny určitě bychom mohli atakovat medailové příčky. Tak se bohužel budeme strachovat jestli předposlední místo bude stačit na udržení v soutěži." dodal k poslednímu turnaji mužů B kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.