FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B se rozloučili se sezónou na Čeladné

A bylo to loučení vítězné. V obou utkáních totiž Kopřivnice zvládla obraty v posledních třetinách a v obou utkáních Vikingové slavili vítězství. V prvním utkání těsně porazili zálohu Krnova 5:4 a i ve druhém utkání odešli jako vítězové, když porazili V tým Rožnova 5:3. V konečné tabulce soutěže ukončila sezónu záloha Kopřivnice na konečném 4. místě, což je určitě slušný výsledek, protože na medailové umístění chyběl pouhý bod.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Orca Krnov B 5:4 (2:3, 0:1, 3:0)

Kopřivnice začala zápas trošku vlažně a soupeř se dvěma trefami dostal do brzkého vedení 0:2. Naštěstí se hráči Kopřivnice brzo dostali do tempa a rychle odpověděli. Nejprve Kubátko naservíroval branku Jehlárovi a po té se junior Štefek pěkně trefil od mantinelu. Poslední slovo v první části měl ovšem soupeř, který v odloženém vyloučení půl minutu před první sirénou se opět dostal do vedení.

Druhá třetina byla z pohledu Kopřivnice hodně nepovedená. Soupeř měl spoustu šancí a nebýt skvělého Klinky v brance mohlo být rozhodnuto. Z mnoha šancí a několika tyček ovšem soupeř vytěžil pouze jednu branku a do poslední třetiny si nesl dvoubrankové vedení.

Na začátku poslední části se soupeř snažil rozhodnout, ale neuspěl. Kopřivnici dostal do hry poměrně šťastný gól kapitána Jehlára, který zkusil spíše nahodit míček na branku a brankář Krnova si plachtící míček srazil do branky. Snižující branka Kopřivnici nakopla a brzo bylo srovnáno. Koliba se nejrychleji zorientoval na brankovišti a dorazil míček do krnovské branky po střele Monsporta. Kopřivnickou smršť a obrat v zápase dokonal Kubátko, který ustál souboj před brankou a pověsil neomylně pod horní tyč. Soupeř se v závěru dostal do tlaku, odvolal brankáře, ale Kopřivnice se ubránila a mohla slavit těsné vítězství.

1.FBK Rožnov p. R. C x FBC Vikings Kopřivnice B 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Po vítězství nad Krnovem Kopřivnice živila naději na 3. místo, ale domácí pořadatelé z Frenštátu ubránili ve svém druhém utkání remízu právě proti Krnovu a to jim zajistilo konečné 3. místo. Kopřivnice měla s Frenštátem negativní bilanci (remíza a prohra) a tak ani případné vítězství nad Rožnovem při rovnosti bodů na 3. místo nestačilo.

V posledním utkání proti Rožnovu C tak v podstatě již o nic nešlo a tak i vypadalo nasazení a tempo zápasu. Rožnov se dostal do vedení, ale Kopřivnice vždy našla odpověď. Poklidný zápas dospěl do třetí části, kde se Kopřivnici podařilo opět bleskovými brankami zvrátit utkání na svou stranu a zvítězit 5:3.

"Myslím, že to byla povedená sezóna. K tzv. bedně chyběl pouze bod a celkově převládá spokojenost. Děkuji všem hráčům, kteří za B tým v sezóně nastoupili." doplnil k poslednímu turnaji kapitán týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.