2901
86879

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B vezou z Brušperku 4 body

Záloha mužů byla v Brušperku blízko plnému bodovému zisku z obou zápasů. V prvním zápase porazila zálohu Vítkovic 3:1. Ve druhém zápase s MVILem B chybělo málo. 9 vteřin před koncem soupeř šťasně vyrovnal na konečných 5:5.

FBC Vikings Kopřivnice B x 1. SC WOOW Vítkovice B Mustang 3:1 ( 0:0, 1:1, 2:0 )

Muži B se opět vrátili do Brušperku, kde pokračovala MS liga mužů. V prvním zápase na ně čekala záloha Vítkovic. Z Vítkovicemi vždy šlo o férové a pohledné zápasy a nejinak tomu bylo i v Brušperku. Poslední roky se Vítkovicím na Kopřivnici nedaří a muži rozhodně chtěli, aby tento trend vydržel. Zápas začal svižně, ikdyž teplota v hale a brzký ranní čas tomu moc nepomohly. Po úvodních pološancích měli jako první možnost Vítkovice, které hrály ve 4. min. přesilovku za faul Jehlára st., který na poslední chvíli hasil přečíslení 3 na 1. Vítkovice, ale přesilovku nevyužily a ani Kopřivnice do první přestávky neskórovala a tak po první části svítilo na tabuli skóre 0:0.

Druhá část už byla brankově zajímavější.Už po 19 vteřinách se trošku se štěstím prosadil Svoboda a otevřel tak skóre utkání. Soupeř mohl ihned z buly srovnat, ale skvělým přemístěním útočníka Vítkovic vychytal kopřivnický Kapoun. Oba týmy působily aktivně a hrstka fanoušků se v hale rozhodně nenudila a dočkaly se i Vítkovice. V 5. min. srovnaly na 1:1. Nerozhodné skóre vydrželo až do druhé sirény a tak ovšem rozhodla poslední část.

Kopřivnice působila aktivnějším dojmem a snaha se vyplatila. V 9. min. kdy Neherova formace na dlouhé minuty mačkala soupeře na jeho polovině napřáhl od mantinelu Koliba a trefil přesně. Vítkovice se snažily, ale v brance několikrát podržel Kapoun a minutu před koncem pečetil vítězství Kopřivnice spoza branky Nehera. V následné power play mohli Kopřivničtí skóre ještě navýšit, ale střely Jehlára nebo Svatoně zkončili jen těsně mimo. I tak si Kopřivnice připsala 3 body do tabulky MS ligy a prodloužila šňůru výher nad zálohou Vítkovic.

2. MVIL Ostrava B x FBC Vikings Kopřivnice B 5:5 ( 2:3, 1:0, 2:2 )

Zápas s nováčkem soutěže zálohou MVILu se přeléval jako na houpačce. Blíže vítězství byli Kopřivničtí hráči, kteří 30 vteřin před koncem vstřelili vedoucí branku na 5:4. Soupeř ovšem v power play zmobilizoval síly a 9 vteřin před koncem srovnal na konečných 5:5.

Zápas již v úvodu nabídl několik sporných zákroků na kopřivnické hráče. Hned v prvním střídání obdržel kapitán Kopřivnice Jehlár st. úder do hlavy zcela mimo herní dění a další zákroky na Neheru nebo Lichnovského byly daleko za hranicí fair play. Bohužel rozhodčí agresivního soupeře netrestal a tak se v zápase pěkně jiskřilo. Do vedení šla Kopřivnice již v první minutě, ale soupeř v podstatě z buly srovnal a vzápětí i otočil. Kopřivnice ovšem do přestávky trefami Nehery a Vavříka opět zápas převážila na svou stranu.

Ve druhé části padla pouze jediná branka a padla do kopřivnické sítě. Soupeř využil již poněkolikáté zaváhání kopřivnické obrany a srovnal. Po druhé části měli oba rozhodčí s kapitány dlouhou promluvu ohledně zápasu a pomohlo to. Ve třetí části ubylo z obou stran hraničních zákroků a hra vypadala úplně jinak.

Do vedení šli kopřivničtí již po 37 vteřinách, kdy se prosadil kanonýr Nehera. Soupeři se podařilo srovnat v přesilové hře a tak bylo o napětí vystaráno. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, ale i přesto se podařilo Kopřivnici skórovat. 30 vteřin před koncem Řeha nabil Vavříkovi, který prostřelil a Kopřivnice vedla 5:4. Už to vypadalo, že muži power play soupeře ubrání, ale bohužel nestalo se tak. 9 vteřin před koncem napřáhl ostravský Kozelský a jeho rána z poloviny hřiště zkončila až v síti. Oba týmy se tak rozešli smírně a braly po bodu. Po trošku vyhrocených dvou třetinách soupeři patří dík, že zbytek zápasu po upozornění rozhodčích odehrál již bez zbytečných faulů a celé hře to jenom prospělo.

Další turnaj čeká na muže B v prosinci, kdy se představí na domácí palubovce haly SOU.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.