FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B v Ostravě tříbodoví

sh dopravni nahledPrvní porážku v sezóně utrpěla záloha mužů na turnaji Moravskoslezské Ligy v Ostravě na dopravce. V prvním zápase otočila nepříznivě se vyvíjející utkání proti Paskovu a zvítězila 4:2 na další zálohu a to MVILu Ostrava už muži B nestačili a podlehli 4:7.

Paskov Saurians B x FBC Vikings Kopřivnice B 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)

Zápas se zálohou Paskova byl dlouho vyrovnaný a hlavně chudý na branky. Ikdyž Kopřivnice byla aktivnějším týmem, tak ze své převahy nevytěžila nic. To soupeř z jednoho nahození zametl míček do branky a vedl 1:0.

Hubené vítězství držel Paskov až do třetí třetiny. Tam měla Kopřivnice ovšem drtivou tříminutovku. Předcházela tomu situace, kdy kapitán Jehlár zlomil jako poslední hráč hůl a paskovský útočník měl cestu na brankáře zcela volnou. Bordovský ovšem skvěllým zákrokem podržel tým a z následného protiútoku se prosadil poprvé kopřivnický Holub. Chvíli na to vymetl šibenici junior Vývoda a za dalších pár vteřin přidala Kopřivnice třetí branku, po krásném sólu Matúše. Když se téměř po buly podruhé prosadil Vývoda, o vítězi zápasu nebyl pochyb. Paskovu se v závěru podařilo snížit dokonce ve vlastním oslabení. Nic na tom nezměnilo to, že Kopřivnice si připsala do tabulky další 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice B x 2. MVIL Ostrava B 4:7 (3:1, 0:4, 1:2)

Do druhého zápasu, vstupovala Kopřivnice oslabena o kapitána Jehlára, který odjel plnit svoje trenérské povinnosti s Á-týmem do Brna. Kopřivnice začala utkání dobře, už v osmé minutě po trefách Koliby, Vavříka a Goly vedla 3:0. Do konce třetiny ještě stihl Ostravský Štefek zkorigovat na 3:1

Druhou třetinu Kopřivnice nezačala vůbec dobře a MVIL během dvou minut otočil utkání ve svůj prospěch. Kopřivničtí si během druhé třetiny vytvořili mnoho šancí, ale žádnou z nich nedokázali přetavit v gól.

Z kraje třetí třetiny se ještě Kopřivnickým podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale to bylo ze strany Kopřivnických v tomto zápase vše. MVIL, se ještě stihl do konce třetiny dvakrát prosadit, z toho jednou díky chybné rozehrávce ve vlastní přesilovce Kopřivnice. Konečné skóre tak vyznělo pro soupeře vcelku jednoznačně 7:4. (autor J. Koliba)

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.