FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů v Čeladné vybojovala 3 body

Muži B odehráli v dnešní slunné neděli turnaj Moravskoslezské ligy mužů na Čeladné a nevedlo se jim úplně špatně. V prvním zápase po dobrém výkonu prohráli s Českým těšínem těsně 3:4. Druhý zápas se jim podařil daleko lépe, když porazili Opavu B 2:0.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Český Těšín 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Do vedení se v zápase dostali jako první kopřivničtí. Po pěkné kombinaci celého útoku zakončoval Uvíra do zcela odkryté branky. Soupeřova odpověď přišla až v závěru první třetiny, kdy se trefil Klus.

Druhá část už byla na branky daleko bohatší. Soupeř šel do vedení hned v úvodu, ale Kopřivnice kontrovala za 20 vteřin Janem Matúšem. Pak si kopřivničtí vybrali trošku slabší chvilky v obraně a dovolili soupeři zvýšit až na 4:2. Do přestávky se ovšem prosadil Zdeněk Matúš a dostal Kopřivnici na dostřel.

V posledni třetině měla Kopřivnice řadu šancí na srovnání skóre, ale branka už nepadla. Ikdyž v závěrečné power play chybělo k vyrovnání opravdu málo. Bohužel soupeř těsné vedení ubránil a porazil Kopřivnici těsně 4:3.

S.K. P.E.M.A. Opava B x FBC Vikings Kopřivnice B 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Ve druhém zápase již chtěla Kopřivnice bodovat a zejména díky skvělému výkonu Honzy Klinky v brance se to nakonec podařilo. Zápas byl vyrovnaný od první minuty. Opava hrála aktivně napadala kopřivnickou rozehrávku, ale první i přes řadu šancí zůstala bezbranková.

V té druhé se podařilo Kopřivnici jít velice brzy do vedení. Po 11 vteřinách zužitkoval Zdeněk Matúš nahrávku kapitána Jehlára a propálil brankáře Opavy. Opava se hnala za vyrovnáním a měla spoustu šancí. V brance ovšem skvěle podržel Honza Klinka a tak i po druhé třetině kopřivničtí stále drželi hubené vedení 1:0.

Ve třetí části Opava hrála stále svou nátlakovou hru, ale Kopřivnice odolala až do závěru. V 11. min. přišel zřejmě klíčový okamžik zápasu. Opava faulovala pronikajícíhi Lukáše Holuba a Kopřivnice svou početní výhodu využila. Předcházela tomu bomba Milana Uvíry, kterou opavský brankář skvělým zákrokem kryl. Na přízemní střelu Jana Matúše už byl krátký. Závěr si Kopřivnice pohlídala a mohla slavit tři body. Navíc Honza Klinka zaznamenal svůj první shot out v novém dresu...

"Škoda prvního zápasu a našich zahozených šancí. Soupeře s Těšíná jsme rozhodně měli porazit, stačilo k tomu proměnit alespoň polovinu šancí co jsme si vypracovali. Druhý zápas to byl koncert naší nové akvizice v brance, juniorského brankáře Honzy Klinky, který hostuje v Kopřivnici z Nového Jičína. Zejména jeho zásluhou jsme Opavské střelce zcela eliminovali a zvítězili trošku fotbalovým výsledkem 2:0." doplnil k zápasu B týmu kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.