FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B opět pouze tříbodoví

Záloha mužů cestovala dnes na ostravskou Dubinu, kde v rámci 8. kola sehrála turnaj Moravskoslezské Ligy. V prvním zápase nestačili na vedoucí Orlovou, které podlehli 5:8. Druhý zápas už byl vítězný, Vikingové v něm porazili tým Sokol Ostrava Poruba B 3:1.

FBC Vikings Kopřivnice B x 1. FBK Eagles Orlová 5:8 (1:2, 2:2, 2:4)

S Orlovou muži otevírali sezónu v září a tento druhý zápas již by odvetou. V prvním zápase se oba týmy rozešli smírně fotbalovým výsledkem 1:1, v odvetě byli orlovští hráči úspěšnější. Skóre otevřela Orlová v 7. min., kdy zužitkovala rychlé přečíslení. Na tuto branku Kopřivnice reagovala trefou Zdenka Matúše v přesilové hře, kdy pykal na trestné lavici orlovský Kopel. Vyrovnaný stav do přestávky nevydržel, Orlovou poslal do vedení Lajczyk.

Na začátku druhé části se podařilo kopřivnickým srovnat přesnou trefou Uvíry. Orlová ovšem měla v záloze další dvě přesné trefy a dostala se do dvoubrankového vedení. Kopřivnici se podařilo do přestávky alespoň snížit Honzou Monsportem.

V poslední třetině měla Kopřivnice velkou šanci na srovnání stavu v další přesilovce. Bohužel místo toho utekl do brejku orlovský Závada a zvýšil vedení Orlové na 5:3. To byl zřejmě zlomový okamžik utkání, protože nedlouho poté přidala Orlová šestou branku a s kopřivnickými vyhlídkami na bodový zisk to vypadalo bledě. Jiskřičkou naděje byla v pořadí třetí přesilovka Kopřivnice, kdy na trestnou lavici putoval opět orlovský Kopel. Tomu florbal moc nejde a tak ho nahrazuje zákeřnou a zbytečně tvrdou hrou daleko za hranicí pravidel a byla škoda, že ho rozhodčí neposlali předčasně do šaten. Celému zápasu by to jen prospělo. Přesilovku se podařilo kopřivnickým využít Honzou Matúšem a snížit. Bohužel Orlová měla připravenou odpověď v podobě dalších dvou branek a jejich vítězství nezměnilo ani snížení na 5:8 opět Janem Matúšem 5 vteřin před koncem.

Sivý Sokol Ostrava Poruba B x FBC Vikings Kopřivnice B 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Ve druhém zápase již chtěla Kopřivnice bodovat a to se nakonec vcelku s přehledem podařilo. Soupeř měl do pole k dispozici pouze 7 hráčů a ani Kopřivnice v tomto zápase nedisponovala zvlášť širokým kádrem. Tomu také odpovídalo tempo hry. V 5. min. se podařilo jít Kopřivnici do vedení trefou Uvíry, ale soupeř ještě v téže minutě srovnal. Kopřivnice měl ovšem v záloze odpověď v podobě branky Zdenka Matúše.

Ve druhé části kopřivničtí hráli na míčku a soupeře do šancí moc nepouštěli. Když se v 8. min. prosadil na 3:1 Vavřík, dodalo to na kopřivnické čepele potřebný klid a zápas si již Kopřivnice pohlídala až do závěru. I na dalším turnaji se podařilo záloze bodovat a stále se drží v popředí tabulky MS ligy.

"Za tři body z turnaje jsem rád, splnili jsme cíl a to bodovat na každém turnaji ať nemáme v závěru soutěže problémy ji udržet. Letošní sezónu jsme rozhráli velice slušně a snad budeme v podobných výkonech pokračovat i nadále." zhodnotil turnaj B týmu kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.