FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B si ve Stonavě připsali 4 body

Záloha kopřivnického družstva cestovala v neděli dopoledne do Stonavy, kde je čekal další z turnajů Moravskoslezské ligy. Na turnaji se kopřivničanům rozhodně dařilo. V prvním zápase porazili dosud neporažené Domaslavice 4:3 a ve druhém zápase dotáhli dvoubrankovou ztrátu proti Českému Těšínu s kterým remizovali 7:7. Kopřivnické béčko tak i nadále zůstává v horních patrech tabulky.

SK Domaslavice x FBC Vikings Kopřivnice B 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Domaslavice byly jako jediný tým dosud neporažen, ale po tomto zápase je vše jinak. Kopřivnice se snažila hrát na balónku a několikrát se v úvodu dostala do dobrých pozic. Soupeř se v první části spíše věnoval obraně, ale byla to Kopřivnice, která diktovala tempo hry. Na první branku se čekalo až do 9. min. V jasné gólové pozici byl faulován junior Vývoda a nařízené trestné střílení tentýž hráč proměnil. Domaslavice srovnaly krok v závěru první části, kdy zmatků v kopřivnické obraně využil Fojtík.

Druhá část byla na branky nejbohatší. Kopřivnice jde do vedení hned ve 2. min. po ráně Zdeňka Matúše, ale opět srovnává. I do třetice jde Kopřivnice do vedení, když se prosazuje Uvíra. I na tuto trefu má soupeř odpověď a po dvou třetinách je stav nerozhodný 3:3.

V poslední třetině padl pouze jediný gól. A bylo to z hole kopřivnického Adama Lichnovského, který ze středu střelou mezi nohy brankáře zajistil, že žádná dělba bodů nebude a Kopřivnice si připíše 3 body za vítězství.

FBC Český Těšín x FBC Vikings Kopřivnice B 7:7 (2:3, 3:2, 2:2)

Ve druhém zápase čekal kopřivnický tým družstvo z Českého Těšína. I v tomto zápase se snažila Kopřivnice tvořit hru. Soupeř se více soustředil na obranu, ale jeho rychlí a šikovní útočníci byli pro kopřivnickou branku nebezpeční. Skóre otevřel soupeř z přesilové hry, ale Kopřivnice třemi brankami v řadě zápas otočila. Do přestávky se přece jen podruhé trefil soupeř a tak si do prostřední třetiny nesla Kopřivnice jednogólový náskok.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Soupeř čekal na chyby kopřivnických a že jich bylo... A také je několikrát potrestal. Soupeři se velice brzo podařilo srovnat a navíc hned po buly se dostal do vedení. Obě branky od sebe dělily pouhé 4 vteřiny! Kopřivnice se nevzdávala a junior Vývoda srovnal na 4:4. Vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho a do vedení šel opět soupeř, s tím se ovšem nesmířil kopřivnický Lichnovský a opět srovnal stav po pěkné kombinaci.

V poslední části se soupeř dostal dvěma brankami do vedení 7:5, vždy tomu předcházela ztráta míčku na soupeřově polovině, rychlé přečíslení a bezchybné zakončení. Před kopřivnickými hráči byl nelehký úkol, za 5 min. dohnat dvoubrankové manko. A nakonec se to podařilo. Nejprve nachytal brankáře a celou obranu Těšína Adam Lichnovský ranou snad ze 3/4 hřiště a v 11. min. po nahrávce Kresty srovnal Jehlár. Soupeři se naskytla ještě velká šance v závěru, kdy byl za hrubost vyloučen Nehera, ale Kopřivnice oslabení zvládla a tak si oba týmy do tabulky připsaly po bodu.

"Turnaj jsme zvládli a 4 body do tabulky jsou cenné. Porazili jsme dosud neporažené Domaslavice, jenom škoda zápasu s Těšínem, který jsme měli slibně rozehraný. Soupeře jsme nechali zápas otočit a pak v závěru zachraňovali alespoň remízu. Ale myslím, že dělba bodů byla v tomto zápase spravedlivá." doplnil k turnaji kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.