FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů si nadělila v Čeladné 6 bodů

Kopřivnická záloha odehrála poslední turnaj MS ligy na Čeladné a závěr roku zvládla na jedničku. V obou zápasech si připsala plný bodový zisk a stále kopřivnické družstvo drží kontakt se špičkou tabulky. V prvním zápase si kopřivničtí florbalisté poradili se zálohou Opavy 7:4 a i ve druhém zápase proti Škorpionům Ostrava byli úspěšní, když zvítězili těsně 3:2.

FBC Vikings Kopřivnice x S.K. P.E.M.A. Opava 7:4 (2:0, 3:4, 2:0)

První vzájemné měření sil v sezóně se zálohou Opavy proběhlo shodou okolností rovněž na Čeladné a Kopřivnice tam zvítězila fotbalovým výsledkem 2:0. Stejným výsledkem skončila i první třetina dnešního zápasu, kdy Kopřivnice měla jednoznačně navrh a pohlednými kombinacemi svého soupeře přehrávala. Výsledkem bylo vedení 2:0 po dvou brankách Tomáše Sládkovského.

Když ve druhé třetině přidal Jan Matúš branku v přesilovce na 3:0 vypadalo to na jasnou kopřivnickou záležitost. Jenže soupeř přeskládal sestavu, přidal na obrátkách a najednou se i on dostával do šancí. Navíc kopřivničtí zbytečně chybovali a výsledkem bylo srovnání stavu během dvou minut. Do přestávky přece jen Kopřivnice zabrala a nesla si těsné vedení 5:4.

V poslední části se hrála vyrovnaná partie s tím rozdílem, že Kopřivnice měla ve svém středu Martina Neheru, který zúročil své zkušenosti a dvěma brankami rozhodl o výhře Kopřivnice 7:4.

FBK Škorpioni Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Druhý zápas svedl proti sobě Kopřivnici a tým Škorpionu Ostrava. Jednalo se o první vzájemné měření sil v této sezóně ze kterého přece jen kopřivničtí vyšli nakonec lépe.

Soupeř nastoupil možná až se zbytečným respektem, zatáhl se na svou polovinu a Kopřivnice dobývala branku. To se dlouhé minuty nedařilo, až se do přečíslení dostala dvojice Sládkovský - Jehlár a v situaci druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu. Soupeři se podařilo za necelou minutu srovnat na 1:1, ale Kopřivnice přece jen v poslední minutě úvodní části šla do vedení po brance Nehery.

Druhá třetina nabídla poměrně otevřenou hru, se spoustou šancí na obou stranách. V brance Kopřivnice několikrát vytáhl výborný zákrok junior Cochlar a hlavně jeho zásluhou Ostrava nesrovnala stav zápasu. Kopřivnickým opět vyška koncovka. V 11. min. se poněkolikeré dorážce prosadil Jan Matúš a dal Vikingům dvoubrankový klid.

V poslední třetině se soupeř snažil o vyrovnání, ale Kopřivnice většinu situací odbránila. Byla škoda, že se neujala žádná s šancí kopřivnických útočníků, protože soupeři se přece jen podařilo v závěru snížit a zdramatizovat tak koncovku. 3 body si však kopřivničtí vzít nenechali a z turnaje v Čeladné si vezou plný počet bodů.

"Dnes jsme vybojovali 6 bodů, takže maximální spokojenost a pochvala pro všechny hráče." stručně doplnil k turnaji kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.