FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů doma vybojovala tři body

Muži B se podruhé v této sezóně představili na domácí palubovce a dařilo se jim jen napolovic. V prvním zápase celkem s přehledem porazili zálohu Frýdku-Místku 6:1, druhý zápas proti další záloze, tentokrát Vítkovic ovšem ztratili brankou v poslední vteřině a prohráli 3:4.

FBC Vikings Kopřivnice B x FbC BD STAV Frýdek-Místek B 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Frýdek-Místek získal v této sezóně pouhé 2 body oproti 26-ti kopřivnickým bodům, přece jen po dvě třetiny byl zápas brankově vyrovnaný po celé dvě třetiny. Na první branku se čekalo do závěru první části, kdy zafungovala bratranecká spolupráce Matúš Jan - Matúš Zdeněk a druhý jmenovaný poslal Kopřivnici do vedení.

Frýdku se podařilo srovnat hned v úvodu druhého dějství, ale do vedení poslal kopřivnické opět Nehera. Po dvou třetinách držela Kopřivnice hubené vedení 2:1, ale hned od v úvodu té třetí dvěma rychlými zásahy Jana Matúše a Zdenka Matúše šla do vedení 4:1. V polovině 3. třetiny se dvěma slepenými brankami prosadil i kapitán Jehlár a dal výsledku konečnou podobu.

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang B x FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Druhý zápas proti záloze Vítkovic byl pro Kopřivnici větším oříškem. Sousedy v tabulce dělil před utkáním pouze bod a tak se dal předpokládat vyrovnaný souboj. A nasvědčoval tomu i průběh, kdy po první části obrany převyšovaly útočníky a na tabuli svítilo skóre 0:0.

Na první branku se čekalo až do závěru druhé části. V 10. min. se prosadil kopřivnický Koliba umístěnou střelou a za necelou minutu potrestal vyloučení vítkovického Grobelného Sládkovský. Kopřivnice ale dvoubrankový náskok neudržela. Po rychlém kontru snížil v poslední min. právě Grobelný na 1:2.

V poslední třetině šla Kopřivnice do veden 3:1 zásluhou juniora Vývody. Čas plynul, Kopřivnice se snažila kontrolovat hru a to se dařilo až do 12 min. přišla koncovka, kterou Vikingové nezvládli a přišli o všechny body. v čase 11:16 nachytal z úhlu juniorského brankáře Cochlara Myška a snížil. Hned v dalším střídání se ze středu prosadil Krásný a srovnal. Během cvhíle tak soupeř smazal dvoubrankovou ztrátu a co více. V posledních vteřinách nahodil míček na branku, kde se v závaru prosadil po čtvrté. Branka padla sice několik vteřin po uplynutém čase, ale bohužel rozhodčí se řídili pozdě spuštěným klaksonem a nikoli ukazatelem času.

"6 bodů z domácího turnaje by bylo skvělých, ale vybojovali jsme pouze 3. I tak je to slušný výsledek a průběžné 4. místo v MS lize je nad mé očekávání." dodal k turnaji kapitán týmu Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.