FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha na předposledním turnaji čtyřbodová

Muži B vyrazili dnes do Ostravy, kde sehráli další kolo Moravskoslezské ligy na SH Dopravní. V obou zápasech bodovali, porazili Frýdek-Místek B 11:2 a remizovali se Škorpiony Ostrava 6:6. Nutno ovšem dodat, že remíza ve druhém zápase proti soupeři, který nastoupil pouze v 6-ti hráčích do pole je rozhodně ztrátou.

FBC BD STAV Frýdek-Místek B x FBC Vikings Kopřivnice 2:11 (2:1, 0:5, 0:5)

Po první části to rozhodně na žádnou kanonádu ze strany Kopřivnice nevypadalo. Na dvě trefy frýdecko-místeckého Vežranovského odpověděla Kopřivnice pouze jedinou trefou Jehlára a tak soupeř vstupoval do druhé části z vedením o jednu branku.

Druhá část byla ovšem v jasné režii kopřivnických. Nejprve Nehera srovnal z nařízeného trestného střílení na 2:2 a do konce třetiny se již trefovali jenom kopřivničtí. I díky dvěma přesným zásahům Koliby otočila Kopřivnice stav po druhé části na 6:2.

V poslední periodě pokračovala Kopřivnice v nátlakové hře a dál střílela branky. Již ve 3. min. dokonal Koliba hattrick a přidali se i ostatní střelci. Pěknou střelou se prosadila i Adéla Prašivková, která nastoupila v mužském týmu a konečné skóre se zastavilo až na 11:2 pro Kopřivnici.

FBC Vikings Kopřivnice x FBK Škorpioni Ostrava 6:6 (2:1, 2:3, 2:2)

Druhý zápas kopřivničtí příliš nezvládli. Soupeř nastoupil pouze v 6-ti hráčích do pole a Kopřivnice místo nátlakové hry se přizpůsobila tempu soupeře. Ten těžil z vysokých nahazovaných balónů a byl ve svém zakončení velice produktivní. Po první části sice Kopřivnice vedla 2:1, ale v té druhé soupeř otočil a vedl 4:2. Kopřivnici se podařilo do přestávky dvougólové manko smazat, ale v poslední třetině šel soupeř opět do dvoubrankového trháku.

Kopřivnici se podařilo odvrátit blamáž aspoň srovnáním v závěru na konečných 6:6, ale tento zápas měli kopřivničtí hráči rozhodně vyhrát.

"Opět se nám nepodařilo naplno bodovat v obou utkáních. V tom prvním jsme až překvapivě snadno zvítězili nad Frýdkem, ale druhý zápas se nám nepovedl. Málo jsme se tlačili do zakončení a soupeř nás vyškolil z našich chyb a proměňování šancí. Je to škoda, protože jsme mohli v sezóně dosáhnout na medailové umístění, které tímto definitivně padlo." doplnil k turnaji mužů B kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS Ligy mužů naleznete zde.