FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Na posledním turnaji béčko nezaváhalo

Se sezónou 2014/2015 se rozloučila mužská záloha Kopřivnice, která sehrála poslední turnaj v Orlové. V obou zápasech kopřivnické družstvo zvítězilo, když v prvním zápase nejprve přehrálo zálohu Paskova 7:2 a poradilo si i se zálohou Sokola Ostrava Poruba 5:4. Těmito dvěma výhrami si Kopřivnice zajistila konečné 4. místo v soutěži, což je po minuloročním postupu rozhodně úspěch.

FBC Vikings Kopřivnice B x Paskov Saurians B 7:2 (2:0, 3:2, 2:0)

Souboj s posledním Paskovem Kopřivnice zvládla. Od úvodu bylo jasné, že paskovští kopřivnické nepřehrajou a tak se soupeř soustředil na pozornou defenzivu. Tu se kopřivnickým podařilo překonat v první části nejprve Krestou a po té Opatřilem.

Ve druhé části přidal branku Nehera, ale i soupeř byl úspěšný a snížil na 3:1. Kopřivničtí ovšem dalšími trefami Jehlára a Nehery opět odskočili do výrazněšího vedení, ale Paskovu se přece jen podařilo snížit v závěru druhé části.

Poslední třetina byla v režii Kopřivnice a hrálo se v podstatě pouze na jednu branku. Výsledkem toho byly další dva přesné zásahy do sítě Paskova a vysoké vítězství 7:2.

 

FBC Vikings Kopřivnice x Sivý Sokol Ostrava Poruba B 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)

Poslední zápas v sezóně chtěli kopřivničtí rozhodně vyhrát, ale proti byl daleko zkušenější a houževnatější soupeř z Poruby. Ikdyž Kopřivnice hrála aktivně nevedlo se jí příliš střelecky. Soupeř využil jednu z několika šancí a poprvní periodě vedl 1:0.

Ani ve druhé části resp. v jejím začátku se příliš kopřivnickým nedařilo. Soupeř dobře bránil, stačil se vracet do obrany a kopřivnickým se nedařilo zakončení. Výsledkem byl druhý gól soupeře a vedení 2:0. V závěru se končně prosadila i Kopřivnice. Nehera našel před brankou nabíhajícího Krestu a ten zavěsil pod horní tyč.

Třetí část se Kopřivnici vydařila. Hned po 20-ti vetřinách srovnal Vavřík a v 6. min. využil přesilovou hru Matúš. Soupeř sice srovnal na 3:3, ale hned po buly se skvělou souhrou mezi Opatřilem a Neherou prosadil druhý jmenovaný a opět poslal Kopřivnici do vedení. Zlomový moment nastal v další přesilové hře Kopřivnice, kdy se prosadil podruhé v zápase Opatřil a poslal Kopřivnici do dvoubrankového vedení 5:3. To se soupeři podařilo ještě 14 vteřin před koncem korigovat na 5:4, ale na vítězství kopřivnických to nemělo žádný vliv.

"Jsem rád, že jsme na posledním turnaji uhráli dvě vítězství a udrželi 4. místo. Je to sice to nepopulární bramborové, ale na to, že jsme v soutěži nováčky je to velice slušné umístění." uzavřel komentářem k ukončené sezóně kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.