FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Muži B získali na prvním domácím turnaji 3 body

Po letní přestávce kopřivničtí florbalisté pořádali první turnaj v Moravskoslezské lize. V bojových podmínkách haly, kde stále probíhají stavební práce si připsali 3 body. V úvodním zápase nové sezóny podlehli Králikářům z Havířova 1:4, ale chuť si spravili na týmu Letka Ostrava B, který porazili 9:5.

Králikáři TJ SLovan Havířov B x FBC Vikings Kopřivnice 4:1 ( 1:1, 2:0, 1:0)

První zápas v nové sezóně se kopřivnické záloze nepodařil. Ikdyž se Kopřivnice ujala vedení brankou Sládkovského v 6. min. soupeři se podařilo ještě do přestávky srovnat. Po té i přes řadu šancí, které kopřivničtí měli branku už nevstřelili. Naopak byl to soupeř, který se postupně ujal vedení 3:1 a na konečných 4:1 pečetil v poslední vteřině do opuštěné branky.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBK Letka Ostrava B 9:5 (3:1, 4:1, 2:3)

Druhý zápas na domácá palubovce určitě Kopřivnice nechtěla prohrát a od začátku diktovala tempo hry. V 8. min. kopřivničtí vedli pohodovým výsledkem 3:0 a možná brzké vedení je ukolébalo k poněkud laxnějšímu výkonu. Soupeř totiž dvěma trefami snížil až na rozdíl jediné branky. Drama se ovšem nekonalo. Po druhé části vedla Kopřivnice 7:2 a v poslední třetině přidala další 2 trefy. Soupeř se ovšem také trefil a to hned 3x. Na konečném vítězství 9:5 se ovšem nic nezměnilo. V zápase se dařilo nové akvizici Kopřivnice junioru Danielu Prašivkovi, který zaznamenal 4 branky a 2 asistence.

"První zápas jsme nezvládli a to zejména vinou proměňování šancí. Kdybysme jich dali polovinu tak určitě neprohrajeme. Druhý zápas jsme už museli vyhrát a to se nám nakonec podařilo. První 3 body máme a ja doufám, že forma v průběhu sezóny půjde nahoru a budeme se pohybovat v horní polovině tabulky." dodal k prvnímu turnaji kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.