FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

B tým v Opavě neuspěl

Kopřivnická záloha cestovala v rámci 4. kola Moravskoslezské ligy mužů do Opavy, kde sehrála dva zápasy proti Českému Těšínu a domácí záloze Opavy. Ani v jednom zápase bohužel kopřivničtí neuspěli. S českým Těšínem prohráli 2:8 a nevedlo se jim ani proti domácím, kterým podlehli 1:5.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Český Těšín 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)

Do Opavy necestovalo kopřivnické družstvo v úplně optimálním počtu. Šanci dostali hráči juniorského týmu a pro některé to byl premiérový start za mužskou kategorii. Od úvodu byl soupeř velice aktivní, napadal rozhrávku a bylo až s podivem, že na první branku potřeboval soupeř přesilovou hru. Po první části ještě Kopřivnice držela se soupeřem krok a v úvodu druhé části se poařilo srovnat. A bylo to podobně jako soupeř, z přesilové hry. Český Těšín ovšem měl k dispozici dalko širší kádr a to se začalo projevovat od poloviny zápasu. Po druhé části  soupeř vedl 4:1 a v poslední třetině dál navyšoval skóre. To se zastavilo až na cifře 8 zatímco Kopřivnici se podařilo pouze kosmeticky upravit druhou brankou, kterou vstřelil Radim Vavřík.

S.K. P.E.M.A. Opava x FBC Vikings Kopřivnice B 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

I druhý zápas měl podobný scénář jako ten první. Přebuzení domácí vlétli na Kopřivnici ve velkém stylu, ale byla to Kopřivnice, která šla do vedení 1:0 po střele Milana Uvíry. Soupeři se podařilo vyrovnat, když se k jednomu z útočníků šťastně odrazil míček. Od druhé třetiny po zranění obránce Šimíčka už zbylo z kopřivnického týmu pouhé torzo, které na početnou lavičku domácích jen stěží mohlo najít nějaký recept. Soupeř po dvou trefách ve druhé a třetí části zvítězil i v tomto utkání a z tohoto turnaje si kopřivnická záloha nepřivezla ani bod.

"V Opavě jsme doplatili na hodně úzký kádr, který byl navíc složen z řady juniorů. V prvním zápase měl soupeř navrch, ale taky dost štěstí. My jsme měli taky dost šancí a v zápase jsme mohli určitě vstřelit víc branek. Ve druhém zápase jsme s domácími hráli vyrovnanou partii pouze do poloviny zápasu, pak už nám pomalu docházely síly. Ale z turnaje nemám špatný pocit, kluci z juniorky se otrkají v mužské soutěži a příště to určitě zvládneme lépe." doplnil k turnaji Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.