FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci na domácím turnaji bez ztráty kytičky

Starší žáci na domácím turnaji potvrdili svou formu a poradili si s oběma sobotními soupeři. Proti ostravskému týmu 1. MVIL Ostrava uspěli 4:2 a s Českým Těšínem si poradili 8:4.

Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Starší žáci po více jak měsíční odmlce nastoupili ke svým dalším dvou utkáním na domácí hale. Utkání s ostravským celkem začalo z obou stran velmi opatrně bez náznaků větších šancí. Byli to právě ostravští, kteří v deváté minutě otevřeli skóre tohoto utkání a dostali se do vedení. Jejich radost však neměla dlouhého trvání. Za dalších 70 sekund Vikingové srovnali stav na 1:1 a tak i skončila první třetina. Ve druhé třetině se průběh z první třetiny opakoval a Vikingové opět museli dotahovat jednobrankovou ztrátu. Ve třetí třetině Vikingové nechtěli soupeře opět pouštět do vedení. Již po 25 vteřinách třetí třetiny vstřelili Vikingové branku a šli do vedení 3:2. Čtyři minuty před koncem zápasu dostali Vikingové výhodu v podobě přesilové hry, kterou využili a vyhráli 4:2.

 

Vikings Kopřivnice - FBC AUTEL Český Těšín 8:4 (3:1, 5:2, 0:1)

Český Těšín v minulosti Vikingy několikrát porazil a oba celky se navzájem velmi dobře znají. Historie proher s tímto soupeřem nemá až tak vzdálenou minulost. V minulém ročníku Vikingové nad tímto soupeřem prohráli 3:6. V posledním zápase minulé sezóny, pro zisk třetího místa v soutěži, s tímto soupeřem prohrávali po první třetině 0:3, ale s velkou obětavostí a vůli dokázali otočit zápas a zvítězili 8:3, čímž si zajistili bronzovou příčku v soutěži. Vikingové vědomi si síly tohoto soupeře od začátku utkání nenechali nikoho na pochybách a v čase 2:30 vstřelili první branku. Po chybě ve středu hřiště soupeř ale kontroval a srovnal stav na 1:1. Další branky v této třetině padaly až v poslední 10 vteřinách. V čase 11:51 vstřelili Vikingové druhou branku a hned po rozehrání i třetí. To na světelné tabuli svítil čas 11:59. Konec první třetiny měl vliv na další vývoj utkání. Hned v úvodu druhé třetiny a vzápětí ve čtvrté minutě přidali Vikingové další dvě branky a ujali se vedení 5:1. Těšínští ještě zkorigovali do konce druhé třetiny výsledek na 5:2. To nebylo ale vše. Vikingové následně využili přesilovku, skórovali dokonce ve vlastním oslabení a ve stejném oslabení inkasovali ještě i branku. Gólově bohatou druhou třetinu zakončili Vikingové vstřelením i osmé branky. Ve třetí třetině Český Těšín pouze zkorigoval konečný výsledek na 8:4.


Hodnocení trenéra Davida Kovače: V prvním utkání jsme se gólově trápili a soupeř vyčkával na naši chybu. Několikrát jsme trefili brankovou konstrukci a dotahovali náskok soupeře. MVIL, ačkoliv se krčí na konci tabulky, hraje své zápasy se všemi celky velmi vyrovnaně, což se potvrdilo i v tomto utkání. V zápase s Českým Těšínem rozhodla první třetina a dva naše góly na konci třetiny. Těšín má šikovné hráče, kterým jsme nedali prostor pro kombinaci. Musíme zlepšit hru při zakládání útoků, které proti silnějším celkům nám bude chybět. Je to činnost celé pětky a vše musíme ještě dopilovat.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.