FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci ukončili sezónu na skvělém 3. místě!

clanek st zaci 3 misto nahledDružstvo starších žáků ukončilo i druhý turnaj nástavby, který se odehrál v Ostravě na SH Várenská na výbornou. V prvním zápase si poradili s Torpedem Havířov 7:5 a uspěli i v přímém souboji o konečné 3. místo, když porazili Škorpiony Ostrava 4:2. Pro kopřivnický klub je to velký úspěch, protože za sebou nechali mladí florbalisté mnoho klubů zvučnějších jmen.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpedo Havířov 7:5 (4:2, 0:3, 3:0)

Havířov se v zápase rychle ujal vedení 0:2, ale Kopřivnickým se podařil ještě do přestávky dokonalý obrat, když čtyřmi trefami v řadě vedli 4:2. Zápas jako na houpačce pokračoval i ve druhé části a bylo to Torpédo, které třemi brankami v řadě vedlo po 2. třetině 4:5. V poslední části ovšem kluci zabojovali a zápas se podařilo nakonec vyhrát. Torpédo mělo k dispozici pouze 9 hráčů do pole, naopak trenér Uvíra přivezl do Ostravy 13 hráčů a to možná byl rozhodující faktor, že v poslední části již Kopřivnice dominovala a třemi brankami otočila zápas a vyhrála 7:5.

FBK Škorpioni Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

V posledním zápase sezóny šlo o hodně. Vikingové se Škorpiony si to rozdali v přímém souboji o konečné 3. místo v soutěži. Vyrovnaný zápas opět Kopřivnice rozhodla v závěru. Po první části byl stav vyrovnaný 1:1 a ani ve druhé třetině příliš branek nepadalo. Jedinou trefu zaznamenal ostravský Šindler, který potrestal dvouminutový trest kopřivnického Purmenského.

Do poslední části tak mladí Vikingové vstupovali s těsným jednogólovým mankem, které se podařilo smazat až v 7. min. Jenže za dalších 12 vteřin již Kopřivnice vedla, kdy se po buly bleskově prosadil Matula. Zaskočený soupeř se snažil o vyrovnání v power-play, ale neuspěl. Kopřivnickou výhru a konečné 3. místo v soutěži pečetil do prázdné branky Herblich.

Kompletní výsledky MS ligy starších žáků naleznete zde.