4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy v Olomouci nestačily na víc než bod

V nezvykle brzkých ranních hodinách zajíždělo kopřivnické družstvo žen k 11. kolu 2. ligy do Olomouce, kde se měly postupně utkat s týmy FBC Olomouc a FBC Ossiko Třinec. Bohužel však v prvním zápase těsně nestačily na Olomouc a s Třincem ubojovaly pouze remízu. Domů tak dovezly pouze jediný bod.

FBC Olomouc x FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Letos je soutěž nezvykle vyrovnaná, není lehkého soupeře. Navíc pokud má ve svých řadách několik bývalých extraligových
hráček. Jedním z takových soupeřů je i Olomouc. Zápas tak začal pěkně zhurta. Již z první standardní situace se za záda nicnevidící gólmankay z půlky trefila Milichová. Ještě v témže střídání však přišla studená sprcha. Nehlídaná soupeřka se ocitla sama před Štěpánovou, které střelou do horního růžku nedala šanci. Ve čtvrté minutě ale utekly Špirková se Špůrkovou, kdy druhá jmenovaná přesně přihrála na Špirkovou a té již stačilo elegantně přehodit ležící brankářku. Hra se stále přelévala ze strany na stranu, ale gól do konce třetiny již nepadl. Na začátku té druhé zaúřadovala opět Olomouc. Hráčka s cislem 8 se dokázala uvolnit od mantinelu a zavěsila jak jinak než do šibenice. Poté navíc byly Olomouci nabídnut y dokonce dvě přesilovky. Kopřivnice však výbornou obranou gól nepřipustila. Naopak ve své přesilové hře dokázala odskočit na jednobrankový náskok, když šťastně dotlačila míček do branky Špůrkova. Olomouci se však na začátku poslední části povedlo srovnat. A i přes urputnou obranu Kopřivnice, za niž se nejvice zasloužila Krestová (rozená Prokopová), se jí nakonec v poslední minutě podařilo vstřelit vítěznou branku. Koprivnicke ženy tak prohrály s Olomoucí 3:4.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Ossiko Třinec 3:3 (1:1, 0:1, 2:1)

Ve druhém zápasu nastoupila Kopřivnice proti méně početnému soupeři. Hráčky Třince přijely do Olomouce pouze v sedmi hráčkách do pole. Podle toho také zvolily taktiku - nenapadat a vyčkávat. To obvykle kopřivnickým ženám vyhovuje, protože mají čas na rozehrávku. Přesto v ní dnes byly jisté rezervy. To však nevadilo Terce Holubové, která se ve 4. minutě nejrychleji zorientovala na středu hřiště a krásnou beckhandovou střelou ze vzduchu otevřela skóre utkání. O půl minuty později se ale dokázal prosadit také Třinec. Poté nastala poměrně dlouhá pauza, ve které Třinec šetřil síly, Kopřivnice dobývala a bránila rychlé protiútoky. Změna stavu nastala až v 10. minutě druhé třetiny, kdy se po chybě v obraně prosadila třinecká hráčka. Půl minuty po začátku poslední třetiny zvýšil Třinec šťastnou střelou na 3:1. Kopřivnice se však nechtěla vzdát. A tak v 6. minutě zavelela k útoku na skóre Špůrková, která dokázala odraženou střelu od gólmanky dopravit za její záda. Paradoxně po time outu Třince zařídila srovnání Špirková, jež zužitkovala přesnou nahrávku Krbcové. I když kopřivnická lavička ožila a hnala se za výhrou, už se jí to nepodařilo. Všechny střely skončily v rukou třinecké brankářky. A tak se Kopřivnice dočkala další, v pořadí již třetí, remízy v sezóně.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Krestová, Staškovanová, Milichová, Herblichová - Špirková, Krbcová, špůrková, Večerková,