4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy vezou z Ostravy opět pouze bod!

K dalšímu turnaji 2. ligy žen zajížděly kopřivnické hráčky v neděli 24. 1. na ostravskou palubovku, aby zde změřily síly nejprve s hráčkami FBS Olomouc, a poté s rivalkami z Rožnova p. R. Oba zápasy byly zcela rozdílné, zejména v tom proti Olomouci mrzelo ztracené dvoubrankové vedení a konečná remíza 2:2. S Rožnovem to bylo zcela jiné, hráčkám Vikings velmi utekl úvod zápasu a čtyřbrankové manko se již nepodařilo dohnat.

FBC Vikings Kopřivnice x Tempish FBS Olomouc B 2:2 (0:0; 2:2; 0:0)
V úvodním nedělním utkání se jedenáctka hráček do pole postavila soupeřkám z Olomouce. Úvodní třetina vypadala pro Kopřivnici dobře, dařilo se jí kombinovat, avšak bez gólového efektu. Branek se oba týmy dočkaly až ve druhé třetině, když se po individuální akci na začátku 4. minuty prosadila krásnou střelou Krbcová. K ní se o minutu později přidala i Večerková, která využila přihrávku Krestové. Zdálo se, že si Kopřivnice proti soupeřkám hrajícím pouze se šesti hráčkami průběh zápasu pohlídá, ale opak byl pravdou. Přišla osudná 7. minuta a Olomouc bohužel využila stoprocentně obě nabídnuté šance po individuálních kopřivnických chybách a po vcelku nešťastných gólech se začínalo opět od nuly. I přes velkou snahu florbalistek Vikings se třetí branku nepodařilo vsítit, naopak brankářka Harazimová musela řešit několik slibných olomouckých šancí. Kopřivničanky si tak připsaly už čtvrtou remízu v sezóně!

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Krestová, Staškovanová, Herblichová, Milichová - Krbcová, Špirková, Špůrková, Závadová, Večerková, Tetamenti, Holubová

Trenér: René Klemens

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p. R. 1:4 (0:4; 1:0; 0:0)
Ve druhém nedělním zápase se musela kopřivnická sestava obejít bez indisponované Krestové, ale i přesto chtěla kopřivnická děvčata "urvat" konečně vítězství. Jak se ukázalo, někdy ani velká snaha nestačí a studenou sprchou pro florbalistky Vikings byla čtyřgólová kanonáda Rožnova v úvodních 7 minutách! I přes krutý úvod zápasu se kopřivnické hráčky nechtěly vzdát, snažily se zlepšit hru a odměnou jim byla branka Špirkové (Špůrková) hned v úvodu druhé třetiny. Zdálo se, že by se mohlo blýskat na lepší časy a Kopřivničanky chtěly přidat i branky další, ale osud zápasu už byl proti. Dá se říci, že zápas byl rozhodnutý během úvodních minut, následující minuty už byly jen marným snažením Kopřivnice ještě s utkáním něco udělat. Je to bohužel další ztráta bodů, která Kopřivnici odsunula až na průběžné 11. místo, což určitě není pozice, kde by se místní florbalistky chtěly nacházet! Další příležitost přidat body budou mít už o příštím víkendu v Olomouci.

Sestava: Štěpánová, Harazimová - Staškovanová, Herblichová, Milichová - Krbcová, Špirková, Špůrková, Závadová, Večerková, Tetamenti, Holubová

Kompletní výsledky 2. ligy žen naleznete zde.