4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Kopřivnické ženy konečně zvítězily za tři body!

V sobotu 30. 1. sehrály kopřivnické florbalistky další zápasy v rámci své 2. ligy, tentokráte na olomoucké palubovce. I přes neúčast trenéra Klemense se konečně podařilo zabodovat za tři body v utkání s ostravskou Letkou a navíc přidat i bod za remízu se soupeřkami z Havířova.

FBC Vikings Kopřivnice x FBK Letka Ostrava 4:3 (1:1; 1:2; 2:0)

I přes technické problémy cestou do Olomouce nastoupily k prvnímu sobotnímu utkání kompletní dvě petice hráček do pole a dvě brankářky. Po úvodních minutách, kdy se obě družstva dostávala pomalu do tempa, otevřela brankový účet v 7. minutě po samostatné akci kopřivnická Špůrková, když díky svému tahu na branku překonala ostravskou brankářku Uhlařovou. O minutu později už bylo ovšem znovu srovnáno, když se ostravské Skácelové podařilo překonat kopřivnickou Harazimovou. Podobný průběh měl i začátek druhé třetiny, kdy se během první minuty měnilo skóre hned dvakrát. Nejprve Špirková (Milichová) střelou od levého mantinelu zvýšila na 2:1, aby vzápětí ostravská Štrbáková znovu vyrovnala na 2:2. V 8. minutě byla za sekání vyloučena hráčka Vikings Franková a Kopřivnici se bohužel nepodařilo oslabení ubránit. Po minutě přesilové hry se prosadila Fleischmannová, která doklepla odražený míček za Harazimovou. Do třetí části nastupovaly kopřivnické ženy s odhodláním minimálně vyrovnat průběžný stav. S trochou štěstí se srovnat podařilo v 7. minutě třetí třetiny, kdy se po závaru u ostravské branky odrazil míček od paty ostravské hráčky až za vlastní brankářku a bylo srovnáno. Na začátku 10. minuty závěrečné třetiny přišla velká chvíle Krestové (Špůrková), kdy dobrou střelou z dálky strhla vedení na stranu Vikings. Bylo jasné, že zbývající necelé dvě minuty zápasu budou napínavé a Ostrava se jen tak nevzdá. Když 4 vteřiny před koncem dostaly hráčky Letky výhodu standardní situace v blízkosti kopřivnické branky, vybraly si oddechový čas a se šesti hráčkami se postavily k její exekuci. Poslední vteřiny byly nekonečné, ale nakonec se po dobré  práci celé pětky a brankářky Harazimové podařilo vítězství 4:3 uhájit.

Sestava: Harazimová, Veřmiřovská - Krestová, Staškovanová, Franková, Milichová - Krbcová, Špirková, Špůrková, Závadová, Herblichová, Holubová.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpedo Havířov 4:4 (1:3; 1:0; 2:1)

Dobrou náladu a chuť opět zvítězit si kopřivnické ženy chtěly přenést i do druhého utkání. Sestavu doplnila pro druhý zápas Gilarová, a tak se zdálo, že 11 hráček musí nad šesticí havířovských florbalistek jasně dominovat. Opak byl ale pravdou, havířovská Krygielová byla proti. Studenou sprchou byla hned v 1. minutě šťastná branka havířovské Krygielové, která rychle obkroužila kopřivnickou branku a propasírovala míček za záda brankářky Harazimové poprvé.  Úvodní nápor Havířova gradoval, dokonce došlo hned v úvodu na havířovskou přesilovku, v níž se trefila i podruhé Krygielová. Potřetí se jí to povedlo v 9. minutě a zdálo se, že z této rychlé studené sprchy se Kopřivnice již nevzpamatuje. Jiskřičku naděje vykřesala dvojice Špůrková - Špirková, když na konci první třetiny, resp. v 8. minutě třetiny druhé prvně jmenovaná vstřelila branku a snížila na již nadějných 2:3. Za tohoto stavu se i vstoupilo do závěrečné části, kde už bylo jasné, že zejména Havířovu musí dojít síly. To by ovšem na straně soupeřek nesměla hrát Krygielová, která svou čtvrtou branku přidala hned ve 2. minutě poslední třetiny. Naštěstí se podařilo opět zkorigovat stav ve 4. minutě po střele Gilarové (Staškovanová) a Kopřivnice chtěla vybojovat z tohoto utkání alespoň bod. Zápas se již chýlil pomalu ke konci a na kopřivnické straně bylo stále jednogólové manko. Štěstí se ale přiklonilo na stranu Vikings v pravý čas - po chybné rozehrávce soupeřek z rohu se zcela osamocená před havířovskou brankářkou objevila Krbcová a rozhodla o dělbě bodů a konečném výsledku 4:4.

Sestava: Harazimová, Veřmiřovská - Krestová, Staškovanová, Franková, Milichová, Gilarová - Krbcová, Špirková, Špůrková, Závadová, Herblichová, Holubová.