4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy se v Olomouci natrápily na jediný bod

V neděli již potřetí během krátké doby odehrály kopřivnické ženy další kolo 2. ligy žen v Olomouci. Nastoupily postupně proti týmu z Bílovce a z Rožnova pod Radhoštěm. První zápas byly kopřivničanky mírnými favoritkami, ale nepodařilo se jim tuto roli splnit. Z tohoto zápasu braly, navíc se štěstím, pouze bod. Naopak ve druhém zápase aspiroval na vítězství Rožnov, který svou pozici uhájil a bral výhru 4:1.

FBC Spartak Bílovec x FBC Vikings Kopřivnice 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)

Téměř kompletní kopřivnická sestava se postavila soupeři z Bílovce s vidinou tří bodů, jež nutně potřebuje nejen pro postup v tabulce, ale také pro herní pohodu, která se stále ne a ne trvale dostavit. Soupeř přijel pouze v 9 hráčkách do pole, což však pro kopřivnické ženy nebývá výhodou, mnohdy naopak. Hra začala a zatímco Bílovec pouze bránil a hrozil jen z občasných brejků, Kopřivnice se snažila tvořit hru. Bohužel tak činila nanejvýš opatrně, což nevedlo k přílišným gólovým situacím. První třetina tak skončila bezbrankově. Na druhou třetinu stáhl trenér Klemens hru pouze na dvě formace. Bohužel hned v prvním střídání se zranila střelkyně špůrková a byla nucena tak ze zápasu odstoupit. V 5. minutě musela v obraně hasit chybu Prašivkové Franková a bohužel nešlo jinak, než za cenu dvouminutového trestu. I když se přesilovka Bílovci příliš nevydařila, dokázal na jejím konci přeci jen skórovat z hole Krayzlové. Ani tato branka však Kopřivnici příliš nenakopla a dál pokračovala v sice trpělivé, ale nevýrazné hře. Ve třetí minutě třetí třetiny se však šťastně trefila bílovecká Sýkorová, která z úhlu dokázala najít místečko u bližší tyče kopřivnické brány. Tento stav již volal po probuzení. Kopřivnice nasadila vyšší tempo, pečlivě napadala a obraz hry se najednou změnil o 180°. Tato proměna nesla ovoce v 8. minutě, kdy po střele Večerkové ze střední vzdálenosti doklepla míček do brány Holubová. Když už vypadalo, že se Bílovec přeci jen bude radovat z vítězství, objevila se 7 vteřin před závěrečnou sirénou před bránou Špirková, která s důrazem dopravila míček za záda bílovecké brankářky. Kopřivnice tak zachránila aspoň bod.

1. FbK Rožnov pod Radhoštěm x FBC Vikings Kopřivnice 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Druhý zápas se odehrával v mnohem vyšších obrátkách. Rožnov zvolil taktiku napadání, čímž po celý zápas řádně motal hlavy kopřivnické rozehrávce. I když se kopřivnická hra zlepšila (aspoň co se týče aktivity), Rožnov byl stále florbalovějším týmem. Tomu se kopřivničanky snažily vyrovnat aspoň bojovností. Na konci první třetiny jim byla dokonce nabídnuta přesilová hra, kterou se ale bohužel nepodařilo využít. Druhá třetina pokračovala obdobně. Rožnov kombinoval, Kopřivnice bojovala. V 7. minutě však po standardní situaci zůstala na středu nehlídaná Horáková a otevřela skóre zápasu. O dvě minuty později se navíc trefila Zvonková, ale stále nebylo nic ztraceno. Do třetí třetiny nastoupila Kopřivnice s cílem pokud možno zvrátit stav utkání a vybojovat nějaký ten bodík. Rožnov byl proti. V 6. minutě navyšovala Martinková, která z otočky před brankou zametla míček k tyčce kopřivnické branky. V 7. minutě utekla do brejku Zvonková a nemýlila se. Zápas už byl bohužel rozhodnutý a i přes několik vydařených kombinací a střel se podařilo Kopřivnici snížit pouze na 4:1 z hole Prašivkové.

Ani tuto neděli se tedy nepodařilo přivézt více než bod. Je ještě potřeba v nové sestavě zapracovat na spoustě věcí, ale snad se podaří kopřivnickým ženám se sehrát a uloupit několik bodů do ligové tabulky.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Franková, Staškovanová, Gilarová, Krestová, Herblichová - Špirková, špůrková, Krbcová, Tetamenti, Závadová, Holubová, Večerková, Prašivková.

Trenér: René Klemens