4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy si v Paskově zastřílely a konečně vezou 6 bodů

První březnovou neděli se kopřivnické ženy vydaly do Paskova, aby zde odehrály 20. kolo 2. ligy žen. Zatím se jim v sezóně příliš nedařilo, proto doufaly, že jim tato utkání konečně "sednou". A opravdu překvapily. Třinec, s nímž v prvním zápase uhrály pouze remízu, porazily vysoko 8:1 a poradily si i s Paskovem, kterému nedovolily vstřelit branku a samy se trefily čtyřikrát.

FBC Ossiko Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)

Od tohoto zápasu se čekal napínavý boj o každý kousek hřiště. Třinec sice přicestoval do Paskova pouze v 7 hráčkách do pole, což mu však nebylo na škodu ani v posledním vzájemném utkání. Kopřivnice na něj však doslova vlétla. Po prvních oťukávacích minutách se v té 4. trefila první lajna v klasickém složení Krbcová-Špirková. Hned o 20 vteřin později se prosadila i druhá lajna, kdy po nahrávce Staškovanové mířila přesně k tyči Prašivková. Tyto dva góly na úvod se ukázaly klíčové. Kopřivnice byla běhavá a dařilo se jí točit třinecké ženy kolem jejich brány. Občas však zahrozily z protiútoků, které naštěstí kryla skvělá Štěpánová v bráně. Skóre znovu navýšily autorky prvního gólu v 6. minutě druhé třetiny. Čtvrtý gól přidaly hned vzápětí, když se vrátily na hřiště. Krbcová se Špirkovou si pouze vyměnily pozice střelce a nahrávače. Zůstaly tedy na palubovce a ukázalo se, že první lajna má opravdu formu. Holubová se po křižné nahrávce od Špirkové trefila přesně nad ležící třineckou gólmanku. Třetí třetina začala také na výbornou. V 22. vteřině nahrávala Holubová Špirkové, která se nemýlila. Bohužel pak přišel jeden ze závarů před kopřivnickou brankou, z něhož se třinecká hráčka trefila přesně k tyči a připravila tak Štěpánovou o čisté konto. Kopřivnice však měla zápas pevně v rukou a do konce utkání se dokázaly prosadit po krásných individuálních akcích ještě Závadová se Staškovanovou a završily skóre na krásných 1:8.

Paskov Saurians x FBC Vikings Kopřivnice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Druhý zápas měl být o poznání lehčím. Opak byl pravdou. Kopřivnice se dlouho nemohla dostat do tempa. Mnoho míčků unikalo, hra byla nepřesná a chaotická. I když měly kopřivnické ženy více šancí, i Paskov dokázal zahrozit. Přestávková rozprava však Kopřivnici pomohla. Začala hrát od zadu, vytvářela si šance a pomalu přebírala otěže zápasu. V polovině druhé třetiny otevřela skóre Milichová a přinesla trochu klidu na kopřivnické florbalky. V následujícím střídání přidala další branku Prašivková a Kopřivnice bylo najednou plné hřiště. Ve třetí třetině se po nahrávce Staškovanové zpoza brány znovu odkryl prostor pro Prašivkovou a ta svou šanci využila. Poslední gól přidala v 8. minutě Staškovanová, která se z velkého úhlu trefila tzv. "pod víko".

Kopřivnické ženy se tak poprvé v sezóně mohou radovat z plného počtu bodů a nutno říct, že opravdu zaslouženě. Týmovým výkonem tak potvrdily rčení: "Když se chce, všechno jde".

Sestava: Štěpánová - Gilarová, Krestová, Milichová, Herblichová, Franková - Špirková, Krbcová, Holubová, Staškovanová, Závadová, Harazimová, Prašivková.