4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy proti těžkým soupeřům neuspěly

V neděli odjížděly kopřivnické ženy k dvěma těžkým zápasům do Velké Bystřice u Olomouce. Jako první je čekaly soupeřky vítkovické zálohy. Ty zatím v sezóně neprohrály, proto byla před Kopřivnicí výzva uhrát co nejlepší výsledek. Druhým protivníkem byly ženy z Horní Suché, které prozatím hájí třetí místo. Přeci jen však mají na kontě několik proher, proto se mělo jednat o hratelnějšího soupeře. Bohužel se však Kopřivnici nepodařilo přehrát ani jednoho soupeře a z Velké Bystřice odjely s prázdnou.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. SC Vítkovice Oxdog B 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

K tomuto zápasu se Kopřivnice postavila velmi zodpovědně. Úkol zněl sehrát s Vítkovicemi vyrovnanou partii. Z počátku hra kopřivnických žen nebyla příliš aktivní. S postupem času se však osmělovaly a dařilo se jim blokovat spoustu střel ohrožující branku Štěpánové. Několikrát dokonce zahrozily z protiútoků, které bohužel končily v rukou vítkovické brankářky nebo byly zblokovány soupeřkami. V 8. minutě první třetiny se z dorážky poprvé prosadily Vítkovice. Druhá branka přišla v následující minutě opět trefily Vítkovice po zemi k tyči. Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Kopřivnice útočila čím dál více, jen se nedařilo proměnit šance v góly. Na začátku třetí třetiny se ze středu hřiště zkušeně zmocnila míčku Wirthová a navýšila skóre na 3:0. Ve čtvrté minutě byla Kopřivnici nabídnuta přesilová hra, v níž míček dokonce poskakoval po brankové čáře, bohužel však rozhodčími nebyl uznán, proto Kopřivnice na svůj první gól v zápase musela počkat. Tak se stalo v druhé přesilové hře. Kopřivnické ženy pozměnily přesilovkovou formaci a vyplatilo se. Půl minuty po jejím začátku se Milichové podařilo dorazit střelu Staškovanové. Do konce zápasu si už Vítkovice výsledek pohlídaly a nad Kopřivnicí tedy vyhrály 3:1.

FBC Vikings Kopřivnice x FbK Horní Suchá 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Jestliže kopřivnické ženy nastoupily k zápasu s Vítkovicemi zodpovědně, soupeři z Horní Suché nechávaly až příliš prostoru. Nedorozuměním v obraně se tak Horní Suchá dostala do vedení již v 2. minutě. V 7. minutě jí byla navíc nabídnuta přesilová hra po sekání Prašivkové, naštěstí ji nevyužila. Poté se hra ze strany Kopřivnice mírně zlepšila, ale stále byla poměrně nepřesná a neaktivní. V 8. minutě druhé třetiny byla na trestnou lavici poslána hráčka Horní Suché. Kopřivnici se tato přesilová hra až na závěr poměrně vyvedla, nastřelila dvě tyčky a spoustu střel zlikvidovala gólmanka nebo bránící hráčky. Naneštěstí však ani jednou neskončil míček v bráně. Naopak. Pár vteřin před vypršením trestu zasáhla Prašivková svou střelou první hráčku, která se dostala spolu se spoluhráčkou vybíhající z trestné lavice do brejku a 2 na 0 nedaly Harazimové šanci. Pátá minuta třetí třetiny byla zlomová. Dva slepené nešťastné vlastní góly vzaly kopřivničankám definitivně vítr z plachet. Snažily se alespoň o snížení, což se v 9. minutě podařilo Prašivkové po milimetrové nahrávce Večerkové, ale na víc to bohužel nestačilo. I když byl soupeř mnohem hratelnější než Vítkovice, prohrály si tento zápas samy kopřivničanky především svou nesoustředěností a nedůrazem. Věřím však, že se poučily a ostatní zápasy už odehrajou na sto procent všechny :)

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Milichová, Herblichová, Franková, Krestová - Špirková, Krbcová, Holubová, Večerková, Staškovanová, Prašivková.