4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy si v Bílovci vykoledovaly pouze tři body

Na Bílou sobotu cestovaly hráčky Kopřivnice k 18. kolu 2. ligy žen. Jely zde s cílem urvat co nejvíce bodů, aby se vyšplhaly v žebříčku alespoň o kousek výš. Tento cíl splnily pouze z poloviny. Po skvěle odehraném zápasu proti ostravské Letce, v němž zvítězily 5:1, přišla studená sprcha z Přerova. Přerovský Spartak Kopřivnici jasně přehrál a odvezl si vysoké vítězství 9:1.

FBC Vikings Kopřivnice x FBK Letka Ostrava 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Kopřivnici se v sezóně již podařilo Letku z Ostravy přehrát, ale věděla, že k napodobení tohoto výsledku bude potřeba velkého úsilí. Celý zápas probíhal velice vyrovnaně. I když byla Letka místy florbalovější, Kopřivnice ji doháněla svou snahou a především skvělými zákroky brankářky Harazimové. První dvě třetiny tento obraz zcela splňovaly. I když byla v první třetině Kopřivnici nabídnuta přesilová hra, nepodařilo se ji sehrát příliš dobře a žádná střela neskončila za zády ostravské Chytilové. To se však za celou první třetinu nepodařilo ani na druhé straně. V druhé třetině byla úspěšnější Kopřivnice, když se po nahrávce Závadové přesně k tyči trefila Prašivková. Ve třetí minutě třetí třetiny se z obrany na zteč vydala Franková a mazáckou střelou z úhlu nedala Chytilové šanci. O tři minuty později ji napodobila Staškovanová, která zkušeně umístila míček ke vzdálenější tyči. Za minutu už to bylo 4:0, když Krbcová nahrála Špirkové a ta ostravskou gólmanku nachytala střelou mezi nohy. Letce se ale podařilo snížit prakticky hned z první akce po buly a zahrozila tak pokusem zdramatizovat zápas. Kopřivnice si však poslední minuty pohlídala. Prašivková přidala ještě pátý kopřivnický gól, a tak si Kopřivnice vybojovala 3 body.

FBC Spartak Přerov x FBC Vikings Kopřivnice 9:1 (2:0, 1:1, 6:0)

Poslední zápas těchto soupeřů skončil remízou, a tak se chtěla Kopřivnice pokusit vylepšit bilanci. Zápas nezačal úplně špatně, Kopřivnice se snažila tvořit hru, zatímco soupeř zvolil obrannou hru od poloviny hřiště a hrozil především z protiútoků. Bohužel pro Kopřivnici se však ukázalo, že tato taktika slavila nevídaný úspěch. V sedmé minutě první třetiny otevřel skóre zápasu Přerov a šest vteřin před první sirénou přidal druhý gól za záda brankářky Štěpánové. Ve čtvrté minutě druhé třetiny Přerov znovu navýšil, ale Gilarové se dalekonosnou střelou podařilo snížit. Do třetí třetiny tak šla Kopřivnice s dvougólovým mankem, ale přeci jen s nadějí, že nic není ztraceno. Z této představy však byly vyvedeny hned ve druhé minutě, kdy dvěma slepenými brankami odskočil Přerov na 5:1. Tento krátký úsek zápasu se stal klíčovým. Kopřivnici již nezbývalo nic jiného, než zcela otevřít hru a pokusit se se stavem něco udělat. Bohužel však nenašly recept na přerovskou urputnou obranu a jejich účinné protiútoky v přečíslení končily téměř vždy gólem. Kopřivnici naopak štěstí nepřálo vůbec. Nutno však říci, že to přeje pouze připraveným. I proto se skóre zápasu zastavilo až na hrozivých 9:1. Přestože Přerov nebyl výrazně techničtější, naprosto Kopřivnici vyškolil svou disciplínou, urputností a odhodlaností vyhrát.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Herblichová, Krestová, Franková, Gilarová - Špirková, Krbcová, Holubová, Staškovanová, Prašivková, Závadová.