3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy doma bodovaly naplno!

Předposlední turnaj 2. ligy žen odehrály kopřivnické ženy na domácí palubovce. Oba zápasy byly nesmírně vyrovnané. Došlo i na několik zranění a nepříjemné střety, ale bojovným výkonem hráček a především obou brankářek se Kopřivnici podařilo naplno využít domácího prostředí a jak v zápase proti záloze extraligové Olomouce, tak i proti aktuálně druhé FBS Olomouc, zvítězily shodně 4:2.

FBC Vikings Kopřivnice x TEMPISH FBS Olomouc B 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

První zápas měl být tabulkově mnohem snazší, avšak herní pauza olomouckého "áčka" přivedla do Kopřivnice i dvě extraligové posily. Přesto však Kopřivnice do zápasu doslova vlétla. Šance byly na obou stranách, ale k té první vyložené se ve 4. minutě dostala Olomouc, když téměř na brankové čáře musely obránkyně hasit nebezpečnou situaci. Bohužel se jim to podařilo pouze za cenu trestného střílení, které bylo nařízeno za hru v brankovišti. Tuto příležitost však Olomouci zhatila skvělá Veřmiřovská v brance a ani v následující přesilové hře Kopřivnice nedopustila Olomouci zásah. Naopak v 10. minutě došlo k tvrdému střetu dvou protihráček na středu hřiště, z nichž právě olomoucká byla poslána na dvě minuty na trestnou lavici. Kopřivnice na rozdíl od Olomouce si však s přesilovou hrou poradila skvěle. Krbcová nahrála Gilarové, která tvrdou střelou trefila růžek branky. Bohužel Olomouc ještě do konce první třetiny dokázala srovnat. Na začátku druhé třetiny bylo rozhodčími signalizováno vyloučení olomoucké hráčky, proto šla Kopřivnice do 6 a po chytrém náhozu Milichové trefovala krásně ze vzduchu Špirková. Olomouc však skóre okamžitě dorovnala, když si po chybě v obraně vyměnily míček právě zmíněné extraligové posily a nedaly kopřivnické brankářce šanci. V 10. minutě se ze středu k levému mantinelu vydala Staškovanová a krásnou střelou zařídila vedení 3:1. V 9. minutě třetí třetiny stejná hráčka přidala čtvrtý kopřivnický gól, když opět z levé strany střílela přesně mezi nohy olomoucké brankářky. I přes závěrečný nápor se, hlavně díky skvěle chytající Veřmiřovské, Kopřivnici podařilo uhájit dvougólové vedení a zaslouženě brala 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Olomouc 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Ke druhému zápasu nastoupily kopřivnické ženy proti druhému týmu tabulky. Zápas to byl stejně náročný, ne-li náročnější, než ten předchozí. Vysoké tempo a bojovné nasazení všech hráček dodávaly utkání na atraktivitě. V první třetině měly více ze zápasu olomoucké hráčky a brankářka Harazimová musela řešit jednu ošemetnou situaci za druhou. Dokázala však svůj tým neuvěřitelně podržet, a i proto otevřely skóre zápasu právě kopřivničanky. V 5. minutě druhé třetiny po krásné akci, kdy míček putoval po ose Herblichová - Milichová - Krbcová, poslala poslední jmenovaná nekompromisně míček za záda olomoucké brankářky. V následující minutě však bylo vyrovnáno. Po nahrávce před kopřivnickou bránu měla o kousek delší ruku olomoucká hráčka, která poslala míček za bezmocnou Harazimovou. Na začátku třetí třetiny se ale podařilo vrátit vedení na kopřivnickou stranu, když Krestová poslala míček Staškovanové, která svou typickou střelou od levého mantinelu znovu vymetla růžek branky. Na 3:1 zvyšovala o minutu později po nahrávce Závadové Prašivková střelou z první ze středu hřiště. Tlak Olomouce se s ubíhajícím časem zvyšoval, ale Kopřivnici se stále dařilo odolávat. Na konci 11. minuty se však Olomouci přeci jen podařilo snížit. Zbývala minuta do konce utkání, Olomouc se odhodlala ke hře v šesti a Kopřivnice měla spoustu důvodů obávat se o výsledek. Naštěstí Olomouc podcenila rozehrávku z vlastní půlky Kopřivnice a tak se Prašivkové podařilo půl minuty před koncem dalekonosnou střelou pečetit do prázdné branky na 4:2. Zbývající vteřiny si již Kopřivnice pohlídala, proto si z domácí palubovky odnesla další 3 body.

Sestava: Veřmiřovská, Harazimová - Franková, Krestová, Herblichová, Milichová, Gilarová - Špirková, Krbcová, Holubová, Staškovanová, Prašivková, Závadová.