3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženám se na posledním turnaji nepodařilo bodovat

Poslední turnaj 2. ligy žen v sezóně 2015/2016 se odehrál na MSH Havířov. A právě tým Havířova spolu s Opavou byli také posledními soupeři kopřivnických hráček. Výkony kopřivnických žen byly letos jako na houpačce. Dokázaly vyhrávat se soupeřkami z předních míst tabulky, ale také prohrávat se slabšími týmy. Proto se ani před tímto turnajem nedalo hovořit o favoritech, i když Opava byla tabulkově o čtyři příčky lepší a Havířov naopak o tři horší. Bohužel se potvrdila nevyrovnanost výkonů Kopřivnice v horším slova smyslu a oba zápasy prohrála. Poprvé s Havířovem 1:4, proti Opavě pak 3:5.

Florbal Torpedo Havířov x FBC Vikings Kopřivnice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

K prvnímu zápasu nastoupila Kopřivnice v poměrně oslabené sestavě, avšak povzbuzena skvěle odehranými domácími zápasy, proto věřila, že i v tento hrací den se jim podaří ukořistit nějaký ten bod. Bohužel však i když si kopřivnické hráčky před zápasem řekly, kde má Havířov silná místa, nepovedlo se jim uhlídat již ve třetí minutě havířovskou Krygielovou, která z velkého úhlu trefila přesně pod břevno kopřivnické branky. V sedmé minutě navyšovala na 2:0 Miczková šťastnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči. Kopřivnici se i přes spoustu povedených šancí nepodařilo nastřelit víc než tyč havířovské branky nebo samotnou gólmanku. Nutno spravedlivě dodat, že několik dobrých příležitostí zlikvidovala také kopřivnická brankářka Veřmiřovská. Na střelu Krygielové v 9. minutě druhé třetiny již však byla krátká. Stejná hráčka zaúřadovala ještě na samém začátku třetiny třetí a bylo rozhodnuto. Kopřivnici se sice povedl v 7. minutě čestný úspěch, když Staškovanová na středu hriště posunula na Prašivkovou, která míček umístila přesně pod břevno, přesto však byly tři body připsány Havířovu.

FBC Vikings Kopřivnice x S.K. P.E.M.A. Opava 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Do druhého zápasu nastupovala Kopřivnice s cílem získat poslední možné tři body, aby sezónu zakončily veseleji. Naneštěstí se opakoval podobný scénář jako v zápasem prvním. V podstatě o výsledku rozhodla jediná hráčka. Již ve 4. minutě se opavská Nykodymová trefila poprvé. Nepříznivý stav Kopřivnici nerozházel, ale stále nedokázala přesně mířit, a tak nastřelila snad více brankových konstrukcí než v prvním zápase. Na začátku druhé třetiny znovu skórovala Nykodymová, ale kopřivnická Špirková dokázala najít rychlou odpověď a v 5. minutě snižovala na 2:1 po krásné přihrávce Milichové. Právě Milichová nejčastěji vysílala své spoluhráčky do vyložených šancí, avšak míček poprvé skončil v síti až nyní. Opava znovu odskočila na rozdíl dvou gólů hned v prvních minutách poslední třetiny. Naštěstí znovu snížila Špirková po nahrávce Závadové. Definitivní náskok Opavy však zařídila znovu Nykodymová v 5. minutě, když nejdřív pomohla gólu přihrávkou v přesilové hře a podruhé už jej sama vsítila o 20 vteřin později. Kopřivnice ještě snížila na 3:5, když se na zteč od vlastní brány vydala Prašivková a střelou do horního růžku opavské brány vykřesala poslední zbytky naděje. Avšak i přes několik šancí se gólově prosadit nepodařilo, proto i poslední zápas skončil z pohledu Kopřivnice prohrou.

Sestava: Veřmiřovská, Štěpánová - Milichová, Franková, Herblichová - Špirková, Krbcová, Harazimová, Závadová, Prašivková, Staškovanová.

Tímto posledním článkem sezóny bych chtěla poděkovat všem hráčkám, které vydržely i přes nepříznivý vývoj sezóny a nevzdaly to. Myslím si, že právě neblahý vstup do sezóny měl zásluhu na stmelení týmu a jeho postupném růstu. Proto doufám, že i v příštím roce budeme ve stejné, nebo ještě lépe v širší sestavě pokračovat a užijeme si spoustu dobrých zápasů i mimoflorbalových aktivit ;) Díííky, holky!! :)