3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy v Havířově neuspěly

Sobotní odpoledne strávily kopřivnické ženy v havířovské hale, kde se uskutečnilo 4. kolo 2. ligy žen. Zde se postupně měly utkat s týmy z opačných konců tabulky. Zatímco domácí Havířov byl průběžně na poslední pozici, Horní Suchá se usadila na druhém místě. Mělo se tedy jednat o dva naprosto odlišné zápasy. Tak se také stalo, ale přesně naopak, než bylo očekáváno. Havířovu podlehla Kopřivnice vysoko 9:0, Horní Suché pak těsně 2:1.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal PEGRES Havířov 0:9 (0:3, 0:5, 0:1)

Do prvního zápasu nastoupily kopřivnické ženy velmi chladně. Jakoby věděly, že se jedná o jednodušší zápas a ten se nějak uhraje. Havířov však vstoupil do zápasu mnohem aktivněji, což se projevilo v 5. minutě, kdy otevřel skóre. Kopřivnice se do šancí dostávala jen velmi těžko a její hra působila spíše zmateně. Havířov naopak Kopřivnici začal čím dál více zatápět a na konci 1. třetiny přidal další dvě branky. Za stavu 3:0 však nebylo nic ztraceno, a tak i kopřivnické ženy stále věřily, že se zápasem něco provedou. Bohužel Havířov v rozmezí 4. až 6. minuty druhé třetiny nasázel do kopřivnické branky hned 4 góly, a tak šance na obrat zápasu byly pro Kopřivnici téměř nulové. Deset vteřin před koncem třetiny ještě Havířov stačil zvýšit na 8:0. Do poslední třetiny již šla Kopřivnice s tím, že nemá co ztratit a hra se rázem mnohem zlepšila. Havířovu se sice podařilo vsítit ještě jednu branku a ukončit tyto brankové hody na stavu 0:9, ale kopřivnické ženy alespoň položily základ lepší hry do dalšího zápasu.

FbK Horní Suchá x FBC Vikings Kopřivnice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Po zákulisní domluvě šly ženy do druhého zápasu s mnohem větší chutí. Od začátku bojovaly o každý míček a i když byl soupeř technicky zdatnější, dokázaly mu citelně znepřijemnit hru. Přesto byl prvním skórujícím týmem soupeř z Horní Suché. Zápas pokračoval v aktivním duchu a i Kopřivnice se dostávala do mnoha šancí, které se však nepodařilo proměnit v gól. Na druhou stranu i ženy z Horní Suché nezůstávaly pozadu a nebýt brankářky Alči Veřmiřovské, mohlo být skóre mnohem rozdílnější. Kopřivnici se však přeci jen podařilo srovnat, a to na začátku 3. třetiny, když se na dvakrát trefila Prašivková. Začínalo se tedy znovu a nutno upozornit také na šance mladé naděje Simči Závadové, která se několikrát řítila sama na brankářku, avšak nepodařilo se jí míček protlačit za její záda. Zápas byl napínavý do posledních minut. Soupeř si tak v poslední minutě vzal oddechový čas, aby se pokusil strhnout vedení na svou stranu. To se mu nakonec podařilo po smolném skákavém gólu 40 vteřin před závěrečnou sirénou. Kopřivnici se už vyrovnat nepodařilo, a tak prohrála i ve druhém zápase. Za předvedenou hru ve druhém zápase zasaženou absencemi několika hráček se však nemusí stydět, naopak ukázala, že i přes omlazenou sestavu dokáže sehrát dobrý zápas.

Sestava: Hromádková, Veřmiřovská - Krestová, Pernová, Herblichová - Svobodová, Holubová, Špirková, Staškovanová, Prašivková, Závadová, Vorlická.

Trenér: Adam Lichnovský