3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy vezou z Havířova bod

Po vánoční pauze se k prvním novoročním zápasům vydaly kopřivnické ženy do Havířova, kde se postupně utkaly s týmy Rožnova pod Radhoštěm a domácím Havířovem. V prvním zápase se jim proti nepočetné sestavě Rožnova podařilo utržit alespoň bod, proti Havířovu se již Kopřivnici nedařilo a po pěti zásazích soupeře odešla ze zápasu s prázdnou.

1. Fbk Rožnov pod Radhoštěm x FBC Vikings Kopřivnice 4:4 (1:1, 1:2, 2:1)

Rožnov přijel do Havířova v poměrně oslabené sestavě se sedmi hráčkami do pole, což ovlivnilo tempo zápasu. To však nahrávalo nejen Rožnovu, ale i Kopřivnici, které se začala dařit rozehrávka a tedy i zakládání útočných akcí. Do vedení se však dostal Rožnov ve 4. minutě. Do konce první třetiny se však Kopřivnici podařilo srovnat z hole Závadové, čímž se poprvé zapsala do tabulky střelců. V dalším průběhu zápasu byla Kopřivnice aktivnějším týmem, což přineslo své ovoce. V 7. minutě druhé třetiny se po nahrávce Špirkové přesně trefila Krbcová a v 10. minutě si své role obě hráčky vyměnily. Rožnov po obdrženém třetím gólu ožil a začal se častěji dostávat do nebezpečných šancí. Na konci druhé třetiny se aktivita Rožnovu vyplatila a podařilo se mu snížit. Ve 3. minutě třetí třetiny se však Rožnov na Kopřivnici dotáhl a začínalo se znovu. Po dvou minutách si Kopřivnice dokázala vzít vedení zpět, když rožnovskou brankářku znovu dokázala z úhlu překonat Závadová. Rožnov se však nespokojil s aktuálním stavem a skvělá Hromádková v kopřivnické bráně hasila několik stoprocentních gólových příležitostí Rožnova. Na střelu Zvonkové v 8. minutě však již byla krátká, čímž bylo rovněž uzavřeno skóre zápasu. Týmy si tak rozdělily po bodu, ale nutno podotknout, že s ohledem na vývoj zápasu je pro kopřivnické ženy pouze jednobodový zisk ztrátou.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal PEGRES Havířov 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

K druhému zápasu nastoupila Kopřivnice naopak proti početnému týmu Havířova. I když byl Havířov v zápase florbalovější, držela s ním Kopřivnice v první třetině bezgólový stav. Osmnáct sekund po začátku druhé třetiny se však soupeř šťastně trefil a otevřel skóre zápasu. Kopřivnice však bojovala a pokoušela se své snažení přetavit v góly. To se však stále nedařilo. Naopak Havířovu se na konci třetiny podařilo zvýšit na 2:0 ze standartní situace. I když kopřivnická brankářka Veřmiřovská podala v brance opětovně výborný výkon, podařilo se Havířovu ve třetí třetině postupně přidat další tři góly. Kopřivnice se ještě snažila vymazat čisté konto havířovské brankářky, k čemuž jí byla nabídnuta i přesilová hra. Do konce zápasu však zbývalo pouhých 33 vteřin, během nichž se již kopřivnickým bohužel nepodařilo vsítit branku. Havířov tak pohodlně dokráčel ke třem bodům.

Sestava: Hromádková, Veřmiřovská - Gilarová, Staškovanová, Herblichová, Prašivková - Špirková, Krbcová, Závadová, Vorlická, Holubová, Petrášová.

Trenér: Adam Lichnovský