3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Z Olomouce ženy body nepřivezly

V sobotu 21. 1. zajížděly kopřivnické ženy znovu do Olomouce, aby zde sehrály kopřivnické ženy další dva druholigové zápasy. Tentokrát jim byly soupeřkami hráčky Přerova a Rožnova pod Radhoštěm. S oběma týmy se již Kopřivnice letos utkala. S Přerovem sice poprvé sehrála poměrně vyrovnanou partii, ale zvítězit se jim nepodařilo. S Rožnovem však Kopřivnice dokázala remizovat. Tentokrát se kopřivnickým ženám bohužel nepodařilo ani remizovat, Přerovu podlehla těsně 3:2 a Rožnovu 5:2.

FBC Spartak Přerov x FBC Vikings Kopřivnice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Vstup do prvního zápasu se Kopřivnici příliš nepovedl, když inkasovala již ve 2. minutě. Tento brzký gól se však na hráčkách Kopřivnice nepodepsal. Do zápasu nastupovala jako outsider, proto neměla co ztratit. Bojovným výkonem dokázala Kopřivnice s Přerovem držet krok. V poslední minutě první třetiny byla navíc Kopřivnici nabídnuta přesilová hra. Tuto dokázala Kopřivnice využít až na začátku druhé třetiny, a to z hole nové naděje Svobodové, která pohotově zareagovala na odražený míček a dopravila jej do soupeřovy branky. S postupujícím časem se hra přiostřovala, ale naštěstí se obešla bez jakýchkoli zranění. Přerov však dokázal využít svého důrazu a před koncem druhé třetiny šel znovu do vedení. To navýšil ještě v 8. minutě třetí třetiny. Kopřivnice sice dokázala vzápětí odpovědět po trefě Prašivkové, ale Přerov si již své vedení pohlídal.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Přestože Rožnov do Olomouce dorazil v nepočetné sestavě, byl Kopřivnici těžkým soupeřem. Skóre se však podařilo otevřít právě Kopřivnici, když v 8. minutě se poprvé prosadila další nová a mladá posila Kopřivnice Černošková, která ze středu hřiště prostřelila rožnovskou Žočkovou. Rožnov však tato trefa nastartovala a odpověděla více než bleskově dokonce dvakrát v rozmezí půl minuty po úvodním gólu Kopřivnice. Na konci první třetiny měla Kopřivnice ještě výhodu přesilové hry, kterou však nevyužila. Srovnat se jí podařilo až ve 4. minutě druhé třetiny. Po nahrávce Špirkové se znovu prosadila Svobodová. Tímto však Kopřivnice uzavřela svou gólovou nadílku. Od této chvíle se trefoval pouze soupeř. Nutno však znovu a opět vyzdvihnout již standardně výborný výkon brankářky Hromádkové, která dokázala vychytat rožnovské ostrostřelkyně i ve vyložených šancích. Skóre zápasu se tak zastavilo na stavu 2:5 pro Rožnov.

Sestava: Hromádková - Pernová, Herblichová, Prašivková, Staškovanová - Krbcová, Špirková, Svobodová, Černošková, Vorlická, Petrášová.

Trenér: Adam Lichnovský