3235
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženám domácí prostředí svědčilo, vybojovaly tři body

Kopřivnické družstvo žen se v letošním ročníku trápí. Tým prochází generační obměnou a na výsledcích se to markantně projevilo právě v této sezóně. Florbalistky Kopřivnice totiž za celý průběh sezóny získaly pouhé čtyři body a krčí se na posledním místě tabulky. Po domácím turnaji by se ovšem mohlo blýskat na lepší časy. Proti Rožnovu kopřivnické ženy neuspěly, ale ve druhém utkání proti Opavě výborným bojovným výkonem udržely těsnou výhru 2:1.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p/R 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

K prvnímu zápasu nastoupily hráčky Kopřivnice odhodlaně. Nejen proto, že v této sezóně již dokázaly s Rožnovem remizovat, ale také proto, že k zápasu nastupovaly téměř v plné sestavě posíleny i o příležitostné posily. Bohužel však i rožnovský tým dorazil ve své nejsilnější sestavě a nakonec bylo znát, že má ve svých řadách přeci jen více zkušených hráček. Ačkoli se kopřivnické hráčky snažily, na kvality Rožnova bohužel nedosáhly. Několik chyb Kopřivnice posadilo hráčky Rožnova tzv. na koně a Kopřivnici se potvrdilo, že dokáže hrát vyrovnanou partii pouze tehdy, pokud se hraje za nerozhodného, popř. nerozhodnutého stavu. Po druhé třetině Rožnov vyhrával o tři branky, což sice není nepřekonatelný rozdíl, avšak pro mladý kopřivnický tým znamenal rozdíl klíčový. V úvodu třetí třetiny se sice Kopřivnici podařilo snížit krásným gólem z hole Pernové, avšak Rožnov na tuto branku dokázal odpovědět dalšími třemi. Skóre zápasu se tak zastavilo na stavu 1:6 pro Rožnov.

S.K. P.E.M.A. Opava x FBC Vikings Kopřivnice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Jestliže Rožnov přijel do Kopřivnice v plné sestavě, tak Opava naopak přijela značně oslabena, a to pouze v osmi hráčkách do pole. To byla pro Kopřivnici příležitost pokusit se o dobrý výsledek. Hned v první minutě úvodní třetiny však přišla studená sprcha, o kterou se postarala bývalá dlouholetá opora Kopřivnice Harazimová. Při rozehrávce Kopřivnice se jí podařilo vybojovat míček a v situaci sama na gólmanku Veřmiřovskou dopravila míček do sítě. Překvapivě se však Kopřivnice nenechala tímto začátkem zápasu vyvést z míry a trpělivou hrou čekala na svou příležitost. Ta přišla naopak v poslední minutě první třetiny, kdy se po nahrávce Staškovanové trefila přesně Prašivková. V páté minutě druhé třetiny zvyšovala znovu krásnou střelou Pernová po asistenci Krbcové. Kopřivnice nadále předváděla krásnou kombinační hru s velkým množstvím šancí. Bohužel se však nedařilo tyto šance využívat a Kopřivnice tak stále hájila nejmenší možný náskok. Neproměňování šancí se Kopřivnici mohlo vymstít na samé konci zápasu, kdy minutu a půl před koncem byla Opavě nabídnuta přesilová hra. Tu Kopřivnice obětavě bránila, ale i tak musela přežít infarktovou situaci, kdy vteřinu před koncem trefila ze stoprocentní šance opavská hráčka tyč. Kopřivnice se tak mohla radovat z druhé výhry v sezóně, a to znovu proti hráčkám Opavy.

Sestava: Veřmiřovská, Hromádková - Pernová, Herblichová, Staškovanová, Prašivková - Večerková, Krbcová, Špirková, Závadová, Holubová, Petrášová, Vorlická, Svobodová.

Trenér: Adam Lichnovský

Kompletní výsledky 2. ligy žen naleznete zde.