FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy v Třinci neporaženy

Ženy si v Třinci připsaly remízu s Frýdkem-Místkem a výhru nad pořádajícím Třincem. V tabulce 2. ligy tak stále drží druhé místo za vedoucím Rožnovem.

FBC Vikings Kopřivnice x FbC BD STAV Frýdek-Místek 1:1 ( 1:0, 0:1, 0:0 )

Zúžená sestava pouze devíti hráček do pole odjížděla do Třince s cílem nejlépe plného bodového zisku. V prvním utkání se kopřivnické florbalistky utkaly s florbalistkami z Frýdku - Místku a hrál se vcelku pohledný florbal, avšak velmi chudý na branky. Dva kompletní útoky podporované aktivně hrajícími obránci se do soupeřek pustily s velkou chutí. Hrál se florbal nahoru - dolů, více ze hry ale měla Kopřivnice. Tolik neproměněných šancí za třetinu, to se jen tak nevidí! A dá se říci, že v tomto duchu se to z pohledu Kopřivnice odvíjelo až do konce utkání. Když na konci úvodní třetiny proměnila své sólo bekhendovým blafákem Prašivková, kopřivnické florbalistky věřily, že se smůla prolomila a už se začnou šance proměňovat. Opak byl pravdou, nastřelené tyče, míček skákající po soupeřově brankovišti a ani jedna kopřivnická hokejka, která by jej doklepla za záda brankářky Lipkové. Když neskórovala Kopřivnice, přišlo vyrovnání z hole Kieckové, která dokonale zvládla souboj jeden na jednoho a dobře umístěnou střelou překonala kopřivnickou brankářku Harazimovou. Bylo srovnáno a zápas začínal opět od začátku. Bohužel, toto bylo brankově vše a i po závěrečném hvizdu svítil na tabuli skóre nerozhodný stav, i přes velký tlak před soupeřovou brankou v závěrečných minutách.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Prokopová, Gilarová, Podhráská - Pernová, Krbcová, Hejlová, Večerková, Prašivková, Milichová.
Trenér: Tomáš Sladkovský.

 

FBC Steel Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 1:3 ( 0:2, 1:0, 0:1 )

Na druhé nedělní utkání si kopřivnické hráčky musely chvíli počkat, protože bohužel hrály až poslední utkání, tentokráte proti domácím hráčkám z Třince. Do branky se postavila Štěpánová a na florbalistky Vikings čekalo zcela jiné utkání. Urputný zápas doprovázený spoustou osobních soubojů, někdy až moc přerušovaný rozhodčími nakonec skončil úspěšně pro hráčky Kopřivnice. Skóre utkání otevřela po přihrávce Podhráské ve 3. minutě Milichová, opět Podhráská nahrávala v 9. minutě Prašivkové, která zvyšovala na 2:0. A tento stav také svítil na tabuli skóre po úvodní třetině. V prostřední části byly brankově úspěšnější domácí florbalistky, když po nešťastně rozehrané standardní situaci na polovině Třince se dostaly do rychlého přečíslení, které proměnily. Byl to ale jediný míček, který ze své sítě brankářka Štěpánová lovila. Jednobrankové vedení si Kopřivnice držela téměř po celou závěrečnou třetinu. V poslední minutě byla hráčkám Vikings nabídnuta přesilová hra. Tu se podařilo proměnit Gilarové v posledních vteřinách utkání, a tím byl dán konečný výsledek tohoto utkání.

Sestava: Štěpánová, Harazimová - Prokopová, Gilarová, Podhráská - Pernová, Krbcová, Hejlová, Večerková, Prašivková, Milichová.
Trenér: Tomáš Sladkovský.

Je veliká škoda, že se nedařilo využít mnoha nabídnutých šancí, zejména v prvním utkání, ale doufejme, že v dalším turnaji, který se uskuteční 15. 12. 2012 v Rožnově p. R., se kopřivnickým florbalistkám podaří opět bodovat.
Díky za vedení zápasů patří také trenéru Sladkovskému.

 

Kompletní výsledky 2. ligy žen naleznete zde.

 

 

 

 

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.