4553
164408

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Kopřivnické ženy na Dubině poloviční

Novou sezónu 2015/2016 zahájilo družstvo žen v Ostravě na vítkovické hale Dubina. Ve značně omlazené sestavě se jim však vůbec nevedlo špatně a odvezly si z úvodního turnaje 3 body, kdy porazily tým Bílovce poměrem 2:0, ale zkušeným Vítkovicím podlehly 6:1.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak Bílovec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

K prvnímu zápasu nastoupilo družstvo Kopřivnice proti soupeři z Bílovce. Úvod utkání byl nervózní z obou stran. Ani přihrávky, ani střely nebyly příliš přesné, míčky odskakovaly od hokejek. Kopřivnici nepomohla ani přesilová hra z konce první třetiny, a tak na jejím konci svítil na tabuli bezbrankový stav.

Ve druhé třetině už se však hra zlepšovala a i mladé hráčky se postupně dostávaly do pěkných šancí. Jednu takovou šanci se však podařilo proměnit až v 11. minutě střelkyni Špirkové po asistenci Krbcové.

Třetí třetina se nesla v duchu přesilových her. Ve 4. minutě se naskytla výhoda družstvu Kopřivnice a již po 24 vteřinách se Špirkové podařilo zvýšit náskok Kopřivnice na dvougólový, když dokázala dorazit míček za záda brankářky Knotkové. Za půl minuty se však dostala Kopřivnice do oslabení, které se jí však podařilo odvrátit. Bohužel téměř bezprostředně po ubránění přesilové hry soupeře mu byla nabídnuta další. Ani tu však naštěstí Bílovec nevyužil, takže brankářka Harazimová mohla po svém bezchybném výkonu slavit první nulu v nové sezóně.

1. SC Vítkovice Oxdog B x FBC Vikings Kopřivnice 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)

Dalším soupeřem bylo Kopřivnici zkušené družstvo Vítkovic B. Většina hráček zde má extraligové zkušenosti, nebo se k nim snaží dopracovat, proto bylo jasné, že se nebude jednat o jednoduchý zápas.První třetina však nebyla vůbec špatná. Sice se ve 3. minutě prosadila Koloničná, ale hra Kopřivnice byla nadočekávání dobrá. Akce Vítkovic se dařilo úspěšně narušovat jak hráčkám, tak skvěle chytající Harazimové. Po první třetině tak byl poměrně příznivý stav 1:0 pro zálohu Vítkovic.

Ve druhé třetině však nadešel zvrat, kdy během druhé minuty dostala Kopřivnice dva rychlé góly, které přinesly na kopřivnické hokejky nervozitu. To mělo za následek několik chyb, které Vítkovice umějí trestat, a tak se jejich náskok neustále navyšoval až na 5:0, kdy poslední gól se jim podařilo vstřelit ve výhodě přesilové hry. Poté se však nechala vyloučit Prašivková na 5 minut za vysokou hůl. Paradoxně se však Kopřivnice trochu zvedla a výborně se jim dařilo tuto přesilovku bránit. Dokonce zahrozily i z několika brejků, z nichž jeden skončil za zády vítkovické brankářky díky spolupráci Krbcové a Špirkové, kdy akci dokonala právě druhá jmenovaná. Vítkovicím se ještě podařilo v dlouhé přesilovce přeci jen skórovat a završily tak skóre na 6:1. Ve třetí třetině už se žádnému týmu nepodařilo dostat míček do soupeřovy branky, proto výsledek po druhé třetiny zůstal nezměněn.

Turnajový den však můžeme celkově považovat za úspěšný, neboť se celý tým začíná postupně sehrávat a věřím, že s každým turnajem budeme lepší a lepší :)

Sestava: Harazimová - Milichová, Franková, Staškovanová, Herblichová - Špirková, Špůrková, Krbcová, Kubečková, Závadová, Tetamenti, Jančová K., Jančová N., Prašivková.

Trenér: René Klemens