Salming Cup 2009

Salming Cup 2009, 5. - 7. června 2009 - Hranice n. Moravě

 

O víkendu 5. - 7. 6. 2009 se ženy FBC Vikings zúčastnily turnaje Salming Cup v Hranicích na Moravě. Ve skupině 6-ti týmů se kopřivnické florbalistky postupně utkaly s týmem Mladé Boleslavi, pořádajícího Lipníku, Vsetína, Pardubic a výběru ostravského Pepina a Šumperka hrajícího pod názvem 1. AC Kamzík.

 

FBC Vikings Kopřivnice x FA MB ŠKO-ENERGO Tým 2:3

V prvním zápase nastoupila kopřivnická děvčata proti mladému družstvu z Mladé Boleslavi a i přes malý počet hráček podala velice dobrý výkon. I když si vytvořily několik slibných šancí, tak se nepovedlo vstřelit více než 2 branky. Střelecky se prosadily obě dvě Barbory v týmu. Nejdříve protlačila míček do branky Krovínová a pak přímo ze standardní situace Prokopová.

 

V sobotu čekala na družstvo Kopřivnice dvě utkání.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Lipník 2:4

V ranním utkání narazila děvčata na juniorský tým z pořádajícího Lipníku, se kterým se utkala již na domácím turnaji Vikings Female Cup. Stejně jako v Kopřivnici byly kopřivnické florbalistky rovnocenným soupeřem domácích, avšak opět se nepodařilo vstřelit více než dvě branky, a tak utkání skončilo stejným výsledkem jako v Kopřivnici – 2:4. Střelkyně byla pouze jedna a to dvoubranková aktivně hrající Martina Bílková, která mohla docílit hattricku, ale nepodařilo se jí využít nařízené trestné střílení.

 

FBC Vikings Kopřivnice x TJ MEZ Vsetín 2:7

Sobotní odpolední utkání mělo poněkud ospalý začátek ze strany žen Vikings a hráčky Vsetína si tak vytvořily potřebný náskok a poté již jen kontrolovaly průběh utkání. Branky v tomto zápase dosáhla Zuzana Blažková a opět přímo ze standardní situace Barča Prokopová.

 

Zdá se, že nejlepší výkony si kopřivnické ženy nechaly na neděli. Výkony v dopoledních zápasech s družstvem Pardubic, resp. 1. AC Kamzík patřily mezi nejlepší.

FBC Vikings Kopřivnice x Sokol Proxisky Pardubice         2:0

V tomto utkání jednoznačně diktovalo hru kopřivnické družstvo. Na konci zápasu svítila na výsledkové tabuli pouze 2, ale šancí bylo mnohem, mnohem více. Když už se do šancí dostaly i hráčky Pardubic, vše likvidovala spolehlivě brankářka Harazimová. Mezi střelkyně se v tomto jediném vítězném utkání zapsala Barča Krovínová a Gábina Štěpánová.

 

FBC Vikings Kopřivnice x 1. AC Kamzík 2:4

K poslednímu zápasu turnaje nastoupily kopřivnické florbalistky proti výběru hráček z ostravského Pepina a Šumperku. Od začátku se však do svého mnohem zkušenějšího soupeře pustily bez respektu, o čemž nasvědčovalo i vedení 2:1. V závěru utkání se však projevila větší zkušenost soupeřek a střelou ze střední vzdálenosti, resp.ranou po rychlé rozehrávce standardní situace, rozhodly o svém vítězství. Z gólu se tentokráte radovala opět Barča Krovínová a Zuzka Blažková.

 

Sestava: Harazimová – Prokopová, Prašivková, Milichová, Lípová, Krbcová, Paseková, Blažková, Krovínová, Bílková, G. Štěpánová. Trenérka: Fleischmannová.

 

Střelkyně: Krovínová 3, Blažková 2, Bílková 2, Prokopová 2, G. Štěpánová.

Konečné pořadí: 1. AC Kamzík, 2. TJ MEZ Vsetín, 3. FBC Lipník, 4. FA MB ŠKO-ENERGO Tým, 5. FBC Vikings Kopřivnice, 6. Sokol Proxisky Pardubice

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.