FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Pohár žen 2012

Kopřivnické družstvo žen, se počtvrté v historii zúčastnilo poháru, ale ani na počtvrté se nepodařilo postoupit do dalšího kola. V Litomyšli byly nad jejich síly všechny družstva ve skupině a pohár 2012 tak pro ženy končí.

Druhý zářijový víkend se nesl pro kopřivnické florbalistky v duchu pohárových utkání, když se v Litomyšli postupně utkaly s týmem z Lipníku a Brna a v neděli pak s domácími hráčkami Orlicko-Třebovska a týmu Aligators.

Překvapení se bohužel nekonalo a ve všech čtyřech utkáních padalo někdy až moc branek, bohužel zejména do kopřivnické sítě. Tento Pohár České pojišťovny však kopřivnické hráčky již od začátku braly jako příležitost rozehrát se na nadcházející sezónu, která začíná příští neděli v Bílovci. V počtu jedenácti hráček a jedné brankářky se tak v sobotu 8. 9. 2012 vydaly kopřivnické florbalistky vstříc zápasům s herně vyspělejšími týmy.

Hned v úvodním utkání narazil tým FBC Vikings Kopřivnice na pozdějšího vítěze úvodního kola - Lipník n. Bečvou. Od začátku byla znát herní převaha hráček Lipníka, ale kopřivnické florbalistky se nevzdávaly a snažily se eliminovat šance soupeřek. Když po první třetině svítil na tabuli stav 2:2, zdálo se, že šance na nadějný výsledek z pohledu Kopřivnice stále trvá, avšak rozhodla druhá třetina, kterou vyhrály hráčky Lipníka díky brankám v rozmezí 3 minut 3:0 a skóre 2:5 z pohledu Kopřivnice už nevypadalo tak příjemně. Bohužel v závěrečné třetině se kopřivnická hra spíše soustředila na útok, a tak se šance soupeřek kupily stále více a nepomohly ani dvě kopřivnické branky v závěrečné třetině. Konečný výsledek 4:10 byl hrozivý, avšak bohužel zejména v druhé polovině utkání byl Lipník jasně lepším týmem.

 

Ve druhém utkání nastoupila Kopřivnice proti brněnským Bulldogs. V opět vcelku vyrovnaném utkání rozhodla závěrečná třetina. Zápas začal pro kopřivnické florbalistky dobře, když už v první minutě skórovala Krbcová, v 8. minutě už však vše bylo jinak a do jednobrankového vedení se dostaly soupeřky. V úvodu druhé třetiny v přesilovce toto vedení zvýšily na 3:1. Kopřivnice se nevzdávala a z hole K. Podhráské dvakrát vyšla úspěšná střela, která prostřelila brněnskou brankářku a začínalo se opět od nerozhodného stavu. Když do závěrečné části nastupovaly hráčky FBC Vikings s jednobrankovým mankem, snažily se s výsledkem ještě něco udělat, alespoň pomýšlely na remízu. Úspěšnější byly soupeřky, a tak při závěrečném hvizdu svítil na tabuli skóre stav 3:6.

V neděli se nejprve proti sobě postavilo družstvo domácího Orlicko-Třebovska a Kopřivnice. Dá se říci, že o vysokém vítězství domácích rozhodla již úvodní třetina, kdy se kopřivnická obranná část hry zcela rozložila a soupeřky si tak vypracovaly slibný náskok čtyř branek, ke kterým v každé třetině pohodlně přidávaly další. Nejvyšší porážka tohoto víkendu (14:3) byla pro hráčky FBC Vikings Kopřivnice krutá, avšak domácí florbalistky nabídnuté šance s úspěchem a někdy i štěstím využívaly.

 

Do posledního utkání proti FbC Aligators nastupovala kopřivnická děvčata již s vypětím všech posledních sil, ale s motivací alespoň sehrát důstojný závěr turnaje. Hra se oproti úvodnímu nedělnímu utkání zlepšila, došlo k mírným úpravám sestavy, ať už s výměnou postů nebo vynuceným změnám kvůli zraněním. Bohužel ani v tomto utkání však Kopřivnice na body nedosáhla, a když v druhé polovině úvodní třetiny se do tříbrankového vedení dostaly soupeřky, stál před kopřivnickými florbalistkami úkol nelehký. Po dvou třetinách vedly soupeřky už 6:1 a zázrak se bohužel nekonal. Došlo sice k úpravám konečného skóre na 4:10, avšak vyrovnání bylo nad kopřivnické síly.

 

Výsledkově se sice nedařilo, avšak cíl - zařadit do sestavy nově příchozí hráčky, získat další herní zkušenosti s lepšími týmy a rozehrát se pro úvod nové sezóny - se snad povedl. Pozitivní je i fakt, že brankové úspěchy Kopřivnice si rozdělily všechny útoky, nejlepší střelkyní týmu v tomto Poháru se stala Kateřina Podhráská s 5 brankami.

Branky: Podhráská K. 5, Prašivková 4, Pernová a Gilarová 2, Krbcová 1
Sestava: Štěpánová G. - Paseková, Prokopová, Vlčková, Milichová, Kašubová - Gilarová, Prašivková, Podhráská K., Pernová, Krbcová, Hejlová.

Kompletního pavouka ženské části poháru naleznete zde. Výsledky zde.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.