FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Ženy míří do 2. kola Poháru České Pojišťovny

Víkend 14. a 15. 9. byl pro kopřivnické florbalistky ve znamení čtyř utkání v rámci Poháru České pojišťovny, který se letos odehrál ve SH v Pohořelicích. Velice skromná sestava čítající pouze 8 hráček a brankářku odjížděla směr jižní Morava spíše jen s cílem překvapit, rozehrát se před nadcházející ligovou sezónou a užít si florbalový víkend. Nakonec se zadařilo a kopřivnická děvčata se tak mohla poprvé v historii radovat z postupu do 2. kola.

FBC Vikings Kopřivnice x FTC Vysoké Mýto  6:3 (2:2; 0:1; 4:0)

Hrstka statečných pod vedením trenéra Klemense, jimž kryla záda "nová" brankářka z řad hráček Jurková,  nastoupila k prvnímu utkání turnaje hranému 3x15 minut čistého času lehce nervózní. Nepřidal tomu ani první, velice smolný gól ze 2. minuty v kopřivnické síti, když míček doputoval za brankovou čáru mezi koleny Jurkové téměř šnečí rychlostí.  Ihned ale následovala kopřivnická odpověď z hole Prašivkové, a to ve 3. a 5. minutě utkání.  Když na začátku 12. minuty srovnala hostující Drahošová na 2:2, začínalo se znovu. Kopřivnici se prostřední třetina příliš brankově nevydařila, i když míček byl většinu času na kopřivnických holích, naopak jedna z ojedinělých šancí soupeřek skončila i potřetí za zády Jurkové. Ve třetí třetině však nastal příjemný obrat , když se během devíti minut podařilo vstřelit 4 branky, jmenovitě se o ně podělily 2x Prašivková, Vývodová a Špirková. V závěru už si Kopřivnice zápas pohlídala.

FBC Aligators x FBC Vikings Kopřivnice  4:2 (1:0; 2:1; 1:1)

Ke druhému utkání nastoupila děvčata již řádně unavená, avšak nevzdávala se. V zápase velice dobře zachytala brankářka Jurková, i přes čtyři inkasované branky předvedla velice kvalitní zákroky. Domácí se vedení ujali v 10. minutě, kdy se trefila Baranová. Velice smolná byla branka hned z úvodní minuty prostřední třetiny, která Aligators uvedla do dvoubrankového vedení. Když ve 4. minutě druhé třetiny z poloviny hřiště šikovně schovanou střelou snížila na 1:2 Prašivková, bylo zase o co hrát. Bohužel se v poslední minutě prostřední části a následně hned v úvodu třetiny třetí skóre měnilo opět ve prospěch domácích a tříbrankový náskok už dával klid na jejich hokejky. Nahodilou střelou z  téměř totožného místa jako dříve Prašivková překonala brankářku domácích i Milichová, která tím korigovala na konečných 4:2 pro Aligators.

Sobotní sestava: Jurková - Prokopová, Špůrková, Milichová - Krbcová, Prašivková, Vývodová, Špirková, Vlčková.

Trenér: René Klemens.

Bulldogs Brno x FBC Vikings Kopřivnice   2:3 (1:1; 1:2; 0:0)

Nedělní sestava doznala alespoň dvou změn, a to posílení v podobě Gilarové a brankářky Harazimové, Kopřivnice tak mohla nastoupit ve dvou kompletních pěticích. Utkání bohaté na osobní souboje a střety začalo šťastně pro kopřivnické florbalistky už v 6. minutě, kdy nahození Jurkové před branku tečovala za brněnskou brankářku Špirková. O dvě minuty později bylo bohužel srovnáno z hole Žákové a do druhé třetiny se šlo za stavu 1:1. Soupeřky sice ohrožovaly kopřivnickou branku častěji a nebezpečněji,  ale Kopřivnice obětavým  výkonem všech hráček včetně brankářky Harazimové statečně odolávala. V 7. minutě se krásným únikem a mazáckým blafákem prosadila podruhé v utkání Špirková. Na začátku 10. minuty druhé třetiny musela Harazimová čelit trestnému střílení, které Ďurišová proměnila a opět na tabuli skóre svítil nerozhodný stav. Ten se neměnil ani po dvou ubráněných oslabeních, naopak k pozitivní změně došlo ve třetím oslabení na konci prostřední třetiny, kdy si míček vypíchla a až do branky dopravila Vývodová. Nakonec se kopřivnickým florbalistkám podařilo nadějné jednobrankové vedení udržet až do konce utkání a radovaly se tak z cenné výhry.

FBC Vikings Kopřivnice x FBS Jihlava  3:3 (1:1; 0:0; 2:2)

V posledním utkání se kopřivnická děvčata snažila zmobilizovat již značně unavené svaly, aby dotáhla pohárové tažení do co nejlepšího konce. Kopřivnici se podařilo jít opět do vedení, konkrétně se o to v 8. minutě postarala Vývodová. Už se zdálo, že do prostřední třetiny půjde Kopřivnice s jednobrankovým náskokem. Proti byla ale jihlavská Slavíková, která 13 vteřin před koncem srovnala na 1:1. A znovu. Prostřední třetina byla urputná z obou stran, ale ke kýžené brance nevedla ani na jedné straně. Vše tak měla rozhodnout třetí třetina. Do té opět vstoupila lépe Kopřivnice, kdy se rychlým gólem  podruhé prosadila Vývodová. Srovnáno však bylo o minutu později. Když se v 10. minutě závěrečné třetiny prosadila hostující Mácová, zdálo se, že výhra spadne do klína Jihlavě. Kopřivnice však zmobilizovala všechny své rezervy a i díky troše štěstí byla odměněna za velice dobrý výkon v celém turnaji vyrovnávací brankou půl minuty před závěrem utkání. Body se tak dělily na obě strany. Smolné bylo jen zranění Prokopové, která odehrála velice dobrá utkání, avšak do druhé třetiny již nastoupit nemohla.

Po zisku celkem 7 bodů patří Kopřivnici 3. místo, za stejně bodově úspěšnými Aligators a Bulldogs Brno. Postupují tak poprvé v historii do druhého kola Poháru České pojišťovny a utkají se v něm v nejbližších dnech s týmem Orlicko-Třebovska.

Poděkování patří všem hráčkám, které si našly čas a Poháru se zúčastnily a předvedly velice kvalitní výkony, trenéru Klemensovi za jeho pevné nervy, našim třem fanouškům v hale za povzbuzování :) a také panu Milichovi za jeho finanční dar. Ti, kteří nejeli, mohou jen litovat krásného florbalového víkendu!

Nedělní sestava: Harazimová - Gilarová, Prokopová, Špůrková, Milichová - Krbcová, Prašivková, Vývodová, Špirková, Vlčková, Jurková.