2901
86879

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Pohár žen 2009

Do pohárového ročníku 2009, byl přihlášen poprvé i tým žen. V Brně na losovacím aktivu celostátních soutěží, byl ženský tým nalosován do skupiny DW a byla možnost pohárové 1. kolo pořádat v Kopřivnici, což se taky stalo...

Pohár žen první hrací den

V sobotu 26.9. 2009 v dopoledních hodinách propukly v Kopřivnici pohárové boje žen. První hrací den nepřinesl žádné překvapivé výsledky, ikdyž Rožnov pořádně potrápil favorita z Brna ZŠ Horní.

TJ VHS Znojmo x FBC Vikings Kopřivnice 1:3 ( 0:1, 0:0, 1:2 )

Znojmo dorazilo do Kopřivnice se značně prořídlým kádrem, ale v prvním zápase dlouho odolávalo kopřivnické přesile. Kopřivnický tlak zužitkovala až 6 vteřin před koncem třetiny Jana Pernová, která poslala kopřivnické hráčky do jednobrankového vedení. Ikdyž měla Kopřivnice více ze hry, nedokázalo to brankově vyjádřit a tak druhá část zápasu skončila bez branek. V poslední části se podařilo přece jen navýšit náskok. A bylo to paradoxně ve vlastním oslabení. Do brejku se dostala Iva Gilarová a přesnou střelou vymetla šibenici znojemské branky. Kopřivnickou převahu zužitkovala v 10. min. i Zuzana Herblichová, která zvyšovala na 3:0 pro Kopřivnici. Čestný úspěch ve 12. min. zaznamenala znojemská hráčka Krausová, která využila zmatků v kopřivnické obraně a prostřelila výborně chytající Harazimovou.

Ve druhém zápase narazil nováček 2. ligy z Rožnova na extraligové Pepino. To potvrzovalo svou extraligovou příslušnost a Rožnov vyprovodilo výpraskem 14:2.

Ve třetím zápase se utkaly dva jihomoravské týmy z Brna ZŠ Horní a znojemská TJ VHS. Znojmo dlouho odolávalo nátlakové hře Brna. Ale v poslední pětiminutovce 1. třetiny dostalo postupně 4 branky a rozjeté Brňačky už proměnily zápas v exhibici. konečný výsledek 12:1.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC BiX Ostrava 0:3 ( 0:2, 0:1, 0:0 )

Ani v tomto zápase neponechaly ostravské favoritky nic náhodě. Od začátku dostávaly Kopřivnici pod tlak, ale v brance držela tým výborně chytající Jana Harazimová. Skóre se měnilo až v 10. min, kdy se prosadila po souhře zkušená ostravská Wirthová. Těsně před prvním klaksonem zvyšovala ostravský náskok Solková. Ve druhé třetině potrestala v přesilové hře při vyloučení Krbcové ostravská Fleischmannová a satnovila skóre na 3:0 pro Ostravu. Do konce zápasu i přes řadu šancí Ostravy branka nepadla a tak kopřivnické florbalistky uhrály s extraligovými favoritkami velice slušný výsledek, který v případě postupu na skóre může být klíčový.

V posledním zápase prvního hracího dne se utkal nováček z Rožnova s prvoligovým ZŠ Horní Brno a bylo velice blízko velkého překvapení. Rožnov, totiž v 5. min. druhé části vedl fantastickým výsledkem 4:0. Brno ovšem přidalo a ještě do přestávky snížilo na 4:3, V poslední části tlak Brna gradoval a dvěmi brankami strhly Brňačky přece jen vedení na svou stranu. Brno tak porazilo Rožnov těsně 5:4.

Pohár žen druhý hrací den

V neděli ráno odstartoval druhý hrací den 1. kola poháru. Postupové šance byly stále otevřené, ale v Kopřivnici se pouze potvrdily papírové předpoklady.

V prvním ranním zápase se utkaly týmy Znojma a Ostravy. Extraligové hráčky rozjely svůj brankostroj již ve 4. min. a po závěrečném klaksonu svítilo na ukazateli skóre 17:0 pro Ostravu.

FBC Vikings Kopřivnice x ZŠ Horní 0:5 ( 0:2, 0:1, 0:2 )

V tomto utkání se naplno projevila zkušenost a větší florbalovost brněnských hráček, které od začátku utkání diktovaly tempo hry. Brno postupně navyšovalo svůj náskok, který se zastavil až na konečných 5:0. I přes nějakou tu šanci se kopřivnickým hráčkám nepodařilo v utkání skórovat.

Ve třetím utkání se utkaly hráčky Znojma a Rožnova. Vyrovnané utkání pro sebe nakonec rozhodly hráčky Rožnova, které zvítězily těsným výsledkem 3:2.

V zápase o prvenství ve skupině se rozhodovalo mezi extraligovým BiX Ostrava a brněnským týmem ZŠ Horní. I v tomto zápase potvrdily ostravské hráčky svou extraligovou příslušnost a zvítězily jasně 6:1.

1. FBK Rožnov p. R. x FBC Vikings Kopřivnice 2:1 ( 0:1, 2:0, 0:0 )

V posledním zápase pohárové skupiny bojovaly obě družstva o možnost dodatečného postupu ze 3. místa. Bojovný zápase začal lépe pro Kopřivnici. Před koncem první části si Rožnov vstřelil vlastní branku a Kopřivnice vedla 1:0. Ve druhé části stačilo rožnovským hráčkám necelé 2 minuty k tomu aby utkání dvěma brankami otočily. V poslední části kopřivnické hráčky sice bojovaly, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V konečném zúčtování zbylo na domácí kopřivnické hráčky až 4. místo.