FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Pohár žen 2009

Do pohárového ročníku 2009, byl přihlášen poprvé i tým žen. V Brně na losovacím aktivu celostátních soutěží, byl ženský tým nalosován do skupiny DW a byla možnost pohárové 1. kolo pořádat v Kopřivnici, což se taky stalo...

Pohár žen první hrací den

V sobotu 26.9. 2009 v dopoledních hodinách propukly v Kopřivnici pohárové boje žen. První hrací den nepřinesl žádné překvapivé výsledky, ikdyž Rožnov pořádně potrápil favorita z Brna ZŠ Horní.

 

TJ VHS Znojmo x FBC Vikings Kopřivnice 1:3 ( 0:1, 0:0, 1:2 )

Znojmo dorazilo do Kopřivnice se značně prořídlým kádrem, ale v prvním zápase dlouho odolávalo kopřivnické přesile. Kopřivnický tlak zužitkovala až 6 vteřin před koncem třetiny Jana Pernová, která poslala kopřivnické hráčky do jednobrankového vedení. Ikdyž měla Kopřivnice více ze hry, nedokázalo to brankově vyjádřit a tak druhá část zápasu skončila bez branek. V poslední části se podařilo přece jen navýšit náskok. A bylo to paradoxně ve vlastním oslabení. Do brejku se dostala Iva Gilarová a přesnou střelou vymetla šibenici znojemské branky. Kopřivnickou převahu zužitkovala v 10. min. i Zuzana Herblichová, která zvyšovala na 3:0 pro Kopřivnici. Čestný úspěch ve 12. min. zaznamenala znojemská hráčka Krausová, která využila zmatků v kopřivnické obraně a prostřelila výborně chytající Harazimovou.

Ve druhém zápase narazil nováček 2. ligy z Rožnova na extraligové Pepino. To potvrzovalo svou extraligovou příslušnost a Rožnov vyprovodilo výpraskem 14:2.

Ve třetím zápase se utkaly dva jihomoravské týmy z Brna ZŠ Horní a znojemská TJ VHS. Znojmo dlouho odolávalo nátlakové hře Brna. Ale v poslední pětiminutovce 1. třetiny dostalo postupně 4 branky a rozjeté Brňačky už proměnily zápas v exhibici. konečný výsledek 12:1.

 

FBC Vikings Kopřivnice x FBC BiX Ostrava 0:3 ( 0:2, 0:1, 0:0 )

Ani v tomto zápase neponechaly ostravské favoritky nic náhodě. Od začátku dostávaly Kopřivnici pod tlak, ale v brance držela tým výborně chytající Jana Harazimová. Skóre se měnilo až v 10. min, kdy se prosadila po souhře zkušená ostravská Wirthová. Těsně před prvním klaksonem zvyšovala ostravský náskok Solková. Ve druhé třetině potrestala v přesilové hře při vyloučení Krbcové ostravská Fleischmannová a satnovila skóre na 3:0 pro Ostravu. Do konce zápasu i přes řadu šancí Ostravy branka nepadla a tak kopřivnické florbalistky uhrály s extraligovými favoritkami velice slušný výsledek, který v případě postupu na skóre může být klíčový.

V posledním zápase prvního hracího dne se utkal nováček z Rožnova s prvoligovým ZŠ Horní Brno a bylo velice blízko velkého překvapení. Rožnov, totiž v 5. min. druhé části vedl fantastickým výsledkem 4:0. Brno ovšem přidalo a ještě do přestávky snížilo na 4:3, V poslední části tlak Brna gradoval a dvěmi brankami strhly Brňačky přece jen vedení na svou stranu. Brno tak porazilo Rožnov těsně 5:4.


Pohár žen druhý hrací den

 

V neděli ráno odstartoval druhý hrací den 1. kola poháru. Postupové šance byly stále otevřené, ale v Kopřivnici se pouze potvrdily papírové předpoklady.

V prvním ranním zápase se utkaly týmy Znojma a Ostravy. Extraligové hráčky rozjely svůj brankostroj již ve 4. min. a po závěrečném klaksonu svítilo na ukazateli skóre 17:0 pro Ostravu.

FBC Vikings Kopřivnice x ZŠ Horní 0:5 ( 0:2, 0:1, 0:2 )

V tomto utkání se naplno projevila zkušenost a větší florbalovost brněnských hráček, které od začátku utkání diktovaly tempo hry. Brno postupně navyšovalo svůj náskok, který se zastavil až na konečných 5:0. I přes nějakou tu šanci se kopřivnickým hráčkám nepodařilo v utkání skórovat.

Ve třetím utkání se utkaly hráčky Znojma a Rožnova. Vyrovnané utkání pro sebe nakonec rozhodly hráčky Rožnova, které zvítězily těsným výsledkem 3:2.

V zápase o prvenství ve skupině se rozhodovalo mezi extraligovým BiX Ostrava a brněnským týmem ZŠ Horní. I v tomto zápase potvrdily ostravské hráčky svou extraligovou příslušnost a zvítězily jasně 6:1.

 

1. FBK Rožnov p. R. x FBC Vikings Kopřivnice 2:1 ( 0:1, 2:0, 0:0 )

V posledním zápase pohárové skupiny bojovaly obě družstva o možnost dodatečného postupu ze 3. místa. Bojovný zápase začal lépe pro Kopřivnici. Před koncem první části si Rožnov vstřelil vlastní branku a Kopřivnice vedla 1:0. Ve druhé části stačilo rožnovským hráčkám necelé 2 minuty k tomu aby utkání dvěma brankami otočily. V poslední části kopřivnické hráčky sice bojovaly, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V konečném zúčtování zbylo na domácí kopřivnické hráčky až 4. místo.

 

Konečná tabulka skupiny DW:

1. FBC BiX Ostrava

2. ZŠ Horní

3. 1. FBK Rožnov p. R.

4. FBC Vikings Kopřivnice

5. TJ VHS Znojmo

Kompletní výsledky 1. kola poháru žen zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.