FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Ženy bojovaly před zaplněnou halou ve 2. kole poháru České Pojišťovny

logo pohar cp 2013V páteční podvečer sehrálo ženské družstvo 2. kolo poháru České Pojišťovny. Do haly si našlo cestu téměř 90 diváků a byli svědky pohledného ženského utkání. Kopřivnice držela po první části nadějné vedení nad favorizovaným soupeřem z Orlicka-Třebovska 2:1, pak se ovšem přece jen projevila kvalita prvoligového soupeře, který zejména ve druhé třetině brankově odskočil a rozhodl tak o své výhře 8:4. Pro kopřivnická děvčata pouť pohárem České Pojišťovny končí, Orlicko-Třebovsko se v dalším kole utká s nasazeným extraligovým FBS Olomouc.

FBC Vikings Kopřivnice x FbK Orlicko-Třebovsko 4:8 (2:1, 1:4, 1:3)

Již od začátku utkání bylo všem hráčkám jasné, že je čeká velmi těžké utkání a že bude třeba hodně zabrat. Zodpovědně přistoupily již k přípravě na utkání a i přes neúčast několika hráček, zejména ze zdravotních důvodů, se trenér Klemens mohl spolehnout na 12 hráček a v brance brankářku Štěpánovou. Bohužel se nevyvedl hned úvod utkání, kdy po zmatcích při rozehrávce standardní situace v obranném pásmu Kopřivnice, vstřelila branku na začátku 3. minuty utkání hostující Ulbrichová. Naštěstí hned o dvě minuty později se podařilo nahozený míček před branku z hole Hejlové několikrát tečovat a usměrnit za záda hostující brankářky. Jako střelkyně byla nakonec označena Jurková. První třetina byla plná šancí na obou stranách, hra se opravdu přelévala ze strany na stranu, jako šťastnější z ní nakonec vyšly domácí hráčky. To se podařilo v 8. minutě Špirkové dopravit skákající míček až do branky a stanovila tak skóre po první třetině na 2:1.

Bohužel přestávka mezi třetinami byla výhodnější více pro hostující hráčky, které od prvních minut prostřední části jasně vládly hřišti. Po třech minutách srovnala Hrudová na 2:2. Domácí florbalistky se konečně začaly trochu probouzet do větší aktivity a do vedení šly v 6. minutě druhé třetiny opět z hole Jurkové, která tentokráte jasně svou holí střelou k tyči zvýšila na 3:2. O chvíli nato nešťastně trefila svou holí protihráčku do hlavy Paseková a na řadu přišlo pětiminutové oslabení. Čtveřice domácích odolávala nájezdům hostující přesily celé dvě minuty, když se bohužel brankově prosadila Kristýna Bednářová. I přes snahu kopřivnických hráček, kdy si i nadále vytvářely řadu šancí, se z branky opět radovaly soupeřky, když krásnou střelou zvýšila na 4:3 ve 13. minutě druhé třetiny hostující Raisová. Domácí hráčky se však nepoložily a opět se dostávaly do slibných šancí, bohužel bez gólového efektu. Soupeřky naopak potrestaly chybu ve středu hřiště a odskočily na rozdíl dvou branek minutu a půl před koncem prostřední třetiny opět z hole Hrudové. Dvoubrankový náskok soupeřek ale ještě nebyl neřešitelným problémem, vždyť před oběma celky stála ještě celá jedna dvacetiminutová třetina.

Úkol zněl jasně - aktivní hrou donutit soupeřky k chybám a vstřelit minimálně dvě branky. Nadšení však hned ve 3. minutě závěrečné třetiny zchladila opět K. Bednářová, aby další brankou o dvě minuty později už navýšila náskok hostů na 4 branky. Malou jiskřičku naděje vykřesala v 7. minutě Pernová, ale následně už ji nikdo nenapodobil, naopak 8. branku hostů přidala dvě minuty před koncem Drvoštěpová a stanovila tak konečný výsledek na 4:8. Škoda prostřední části utkání, kdy si soupeř vytvořil dostatečný náskok, který si již podržel. Klobouk dolů před domácími hráčkami, které poprvé v životě okusily, co je to hrát 3x20 minut. Bohužel ve druhé polovině utkání už sil ubývalo. Je třeba také poděkovat všem divákům, kteří si našli čas a přišli povzbudit domácí hráčky. Snad se kopřivnickým florbalistkám bude dařit hned v neděli 6. 10., kdy je čekají další dvě utkání v rámci 2. ligy žen.

Sestava: Štěpánová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Milichová - Prašivková, Večerková, Vývodová, Krbcová, Pernová, Špirková, Jurková, Hejlová.

Trenér: René Klemens.