FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Pohár žen 2010

Do pohárového ročníku 2010, byl přihlášen podruhé i tým žen. V Brně na losovacím aktivu celostátních soutěží, byl ženský tým nalosován do skupiny EW a byla možnost pohárové 1. kolo pořádat v Kopřivnici, což se taky stalo...

 

Ženy o víkendu bojovaly na domácí hale v pohárových bojích. Na postup do dalšího kola to ovšem nestačilo. Ze 4 zápasů 3x podlehly zkušenějším soupeřkám a připsaly si pouze jediné vítězství. Pohár tak pro ženy končí již v 1. kole.

 

Poslední zářijový víkend byl ve znamení ženského florbalu, konkrétně utkání Poháru ČFbU ročníku 2010/2011. Do Kopřivnice se sjelo celkem 5 týmů - ze Znojma, dvě družstva z Brna, z Olomouce a domácí hráčky FBC Vikings Kopřivnice.

 

FBC Vikings Kopřivnice x ZŠ Horní 2:5 ( 0:3, 1:2, 1:0 )

Hned v prvním utkání se utkaly domácí hráčky FBC Vikings Kopřivnice s týmem brněnské ZŠ Horní. Třináctka hráček, za zády se začínající brankářkou Keislerovou, v útoku se dvěma novými tvářemi Bainarovou a Hanigovskou, musela bohužel hned v úvodu zápasu skousnout gólové představení brněnské kapitánky Javorčekové, která nasázela za záda kopřivnické gólmanky hned 4 branky. Prvního brankového úspěchu domácích dosáhla až v polovině druhé třetiny Vývodová, která také v 11. minutě 3. třetiny zakončila brankový účet tohoto úvodního zápasu a korigovala tak na konečných 5:2 pro hráčky ZŠ Horní.

 

FBS Olomouc x TJ Znojmo 3:0 ( 0:0, 0:0, 3:0 )

Hrstka šesti statečných hráček ze Znojma se již od začátku pustila do olomouckého soupeře, dvě třetiny se diváci nedočkali ani jediné branky, i přes to, že obě družstva měla výhodu přesilové hry. První branku utkání vstřelila olomoucká Hrbáčková v 5. minutě závěrečné třetiny. V 7. minutě pak zvyšovala na 2:0 Matulíková a v 9. minutě využila přesilovku Bezdíčková.

 

Bulldogs Brno x FBC Vikings Kopřivnice 10:0 ( 4:0, 3:0, 3:0 )

I ve druhém zápase se domácí hráčky utkaly se soupeřkami z Brna, tentokráte s hráčkami Bulldogs. Jak již výsledek naznačuje, tento zápas kopřivnickým florbalistkám vůbec nevyšel a domácí brankářka musela lovit míček ze své branky hned desetkrát. Škoda nevyužitých gólových příležitostí na straně Vikings.

Sestava: Keislerová - Prokopová, Podhráská, Štěpánová G., Blažková - Vývodová, Prašivková, Večerková, Gilarová, Krbcová, Pernová, Lípová, Bainarová, Hanigovská.

Trenér: Sládkovský.

 

ZŠ Horní x FBS Olomouc 1:3 ( 0:1, 1:2, 0:0 )

Ve čtvrtém utkání prvního hracího dne se utkala dvě technicky vyspělá družstva. Na první branku se čekalo do 11. minuty první třetiny, kdy se prosadila olomoucká Kamínková. Vyrovnání se florbalistky z Brna dočkaly na konci 5. minuty druhé třetiny z hole Rinaglové. Ve druhé třetině padl i zbytek branek Olomouce, a tak od 14. minuty druhé třetiny se již skóre neměnilo a Olomouc si připsala další tři body do pohárové tabulky.

 

TJ Znojmo x Bulldogs Brno 1:5 ( 1:1, 0:2, 0:2 )

V posledním sobotním utkání padlo celkem 6 branek, úvodní gól vstřelila již ve 2. minutě brněnská Kmeťová, po dvou brankách přidaly Némethová a Ďurišová, na straně Znojma byla úspěšná na konci 1. třetiny Svobodová. Druhou branku Znojma mohla přidat ve 13. minutě závěrečné třetiny Kovářová, ale své trestné střílení neproměnila.

 

FBS Olomouc x FBC Vikings Kopřivnice 2:0 ( 0:0, 1:0, 1:0 )

V úvodním utkání nedělního hracího dne se potkala dvě družstva, která se budou střetávat i v rámci mistrovské soutěže. Olomouc doplněná o některé extraligové hráčky kopřivnický tým v mnoha chvílích technicky přehrávala, ale domácí florbalistky se nenechaly zaskočit a trpělivou obrannou hrou a dobrým obsazováním hráček nedovolily olomouckým hráčkám prostřelit brankářku Harazimovou. To se podařilo až v 10. minutě druhé třetiny, kdy po chybě při střídání se Olomouc dostala do přečíslení a tuto výhodu Matulíková využila. Kopřivnice i nadále pokračovala v dobře takticky zvládnuté hře, ale při vyloučení Prašivkové na konci zápasu se bohužel podařilo Olomouci zvýšit na konečných 2:0.

 

ZŠ Horní x Bulldogs Brno 3:0 ( 2:0, 1:0, 0:0 )

Brněnské derby slibovalo zajímavé utkání. Hned ve 2. minutě se prosadila hráčka ZŠ Horní Poláková a dostala tak svůj tým do vedení. Když byla ve 13. minutě vyloučena Blechová, přidala Rinaglová druhou branku ZŠ Horní a tím tak využila nabídnutou přesilovou hru. Třetí branku vstřelila v 11. minut druhé třetiny Bobáčková a uzavřela tak skóre brněnského derby na 3:0 pro ZŠ Horní.

 

FBC Vikings Kopřivnice x TJ Znojmo 5:1 ( 3:0, 1:0, 1:1 )

V závěrečném vystoupení domácích florbalistek v Poháru se potkaly s hrstkou statečných hráček Znojma. Kopřivnické florbalistky se dostaly do vedení po střele Prašivkové, které se proskákala až za záda brankářky Polákové. Ve 12. minutě první třetiny se podařilo domácí Vývodové využít přesilovou hru, o minutu později pak Milichová proměnila nařízené trestné střílení a po první třetině měly domácí hráčky vcelku pohodové vedení 3:0. Hned v úvodu třetiny druhé se opět dostávaly florbalistky Vikings do šancí, ve 3. minutě se podařilo od mantinelu zvýšit na 4:0 premiérové střelkyni Hanigovské. Radost z vychytané nuly brankářce Harazimové pokazila na začátku třetí třetiny znojemská Svobodová, která využila nabídnutou přesilovou hru. Po celou třetí třetinu se již skóre neměnilo, až do 14. minuty, kdy se do početní převahy dostaly domácí hráčky a využily ji z hole Gilarové.

 

Sestava: Harazimová - Blažková, Milichová, Prokopová, Podhráská - Prašivková, Pernová, Vývodová, Gilarová, Večerková, Hanigovská, Štěpánová G.

Trenér: Plhal.

Bulldogs Brno x FBS Olomouc 1:3 ( 0:1, 1:0, 0:2 )

Velmi vyrovnané utkání započala svou brankou olomoucká Zamazalová. Vyrovnání se Brňanky dočkaly ve 3. minutě druhé třetiny, když se prosadila kapitánka Sekaninová. Stav 1:1 po dvou třetinách se zmanil v 7., resp. 15. minutě, když se prosadila olomoucká Volná a na úplném závěru utkání opět Zamazalová.

 

TJ Znojmo x ZŠ Horní 2:4 ( 1:2, 1:0, 0:2 )

V úplně posledním utkání 1. kola Poháru ČFbU se spolu utkala družstva z jižní Moravy. Na obou družstvech byla již znát únava z celého hracího víkendu. První střelkyní se stala v 9. minutě znojemská Poláková. Na konci první třetiny bylo ale vedení na straně hráček ZŠ Horní. Ve druhé třetině srovnala na 2:2 v přesilovce Znojma Kovářová a to bylo pro druhou třetinu vše. Vítězství na stranu ZŠ Horní strhla v 9. minutě závěrečné třetiny Kročilová, na konečných 4:2 pak v 11. minutě zvýšila Konokolská.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.