1941
98938

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Pohár žen 2011

Do pohárového ročníku 2011, byl přihlášen potřetí i tým žen. V Brně na losovacím aktivu celostátních soutěží, byl ženský tým nalosován do skupiny FW společně s týmy TJ MEZ Vsetín, FBŠ Jihlava, Bulldogs Brno a FBS Olomouc. Turnaj 1. kola se odehrál v Olomouci v termínu 24.-25. září 2011.

V Olomouci ženy bojovaly o postup do druhého kola poháru České Pojišťovny. Bohužel oslabené družstvo na zkušenější soupeřky nestačilo a pouť pohárem končí již v prvním kole.

Pohárový víkend v Olomouci ve dnech 24. a 25. 9. 2011 byl pro kopřivnické ženy vcelku náročný. Odjížděly totiž jen s osmi hráčkami do pole. Nezalekly se však a v prvním utkání vybojovaly, jak se později ukázalo, jediný bod tohoto víkendu. Za svůj výkon se ale stydět nemusí. Ve společnosti týmů s extraligovými a ligovými zkušenostmi nepodaly vůbec špatné výkony a vypořádaly se i s hracím časem 3x15 minut.

FBC Vikings Kopřivnice x TJ MEZ Vsetín 2:2 ( 1:1, 0:1, 1:0 )
K prvnímu sobotnímu utkání se proti sobě postavila dvě družstva, která spolu již v rámci jiných turnajů odehrála několik utkání a jak se ukázalo, i dnes byl zápas více než vyrovnaný. Do vedení se v 10. minutě úvodní třetiny sice dostaly hráčky Vsetína, ale krásným uvolněním ve 12. minutě první třetiny a následnou pěknou střelou se prosadila kopřivnická Jurková a do druhé třetiny se vstupovalo opět za nerozhodného stavu. V prostřední třetině lovila bohužel míček ze sítě pouze kopřivnická brankářka Harazimová, a tak před místními hráčkami stál jediný úkol - alespoň srovnat stav v závěrečné třetině. Jak se nakonec ukázalo, branku nevstřelila žádná kopřivnická florbalistka, ale velmi smolně si míček do vlastní brány při rozehrávce poslala vsetínská brankářka a stanovila tím tak konečný nerozhodný výsledek 2:2.

FBC Vikings Kopřivnice x Bulldogs Brno 1:2 ( 0:0, 1:2, 0:0 )
V tomto druhém sobotním utkání rozhodla prostřední třetina, ve které padly všechny branky. Od úvodních minut bylo jasné, že brněnské družstvo bude převyšovat nejen dvojnásobným počtem hráček, ale také florbalovými zkušenostmi. Nově tvořené družstvo sice hraje stejnou soutěž jako místní florbalistky, avšak jádro tvoří dříve extraligové hráčky. Kopřivnická děvčata se však nezalekla a výborně zvládnutou poziční hrou v první třetině nepustila brněnské do žádné vyložené šance. Bohužel hned v úvodu druhé třetiny se do kopřivnické branky trefila Reková. Naštěstí brněnské vedení netrvalo dlouho a ve 3. minutě po hezké střele Gilarové dorazila míček do odkryté branky Milichová. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, po krásné přihrávce Vývodové se do šance dostala Milichová, ale její střelu na poslední chvíli vyškrábla brněnská brankářka. Bohužel ihned z protiútoku byla úspěšná Krygielová a vedení bylo na brněnské straně. Kopřivnické hráčky se ale zlomit nenechaly a stále pokračovaly v dobré hře, s vytvářením šancí. V jedné se objevila i Krbcová, avšak trefila pouze tyč, a tak na vyrovnání již nedošlo a plný počet bodů si bohužel připsalo družstvo Brna.

FBC Vikings Kopřivnice x FBS Olomouc 0:8 ( 3:0, 3:0, 2:0 )

Nedělní ranní utkání mělo ze strany Kopřivnice opravdu ospalý začátek. Již po 6 minutách si soupeřky vytvořily příjemný tříbrankový náskok a i následující minuty bohužel bylo znát, kdo je na hřišti pánem. Olomoucké florbalistky dělaly svým dobrým pohybem a přehledem na hřišti velké potíže kopřivnickým florbalistkám, které se po celou dobu zápasu spíše jen bránily. Když ve druhé třetině přidaly olomoucké florbalistky další tři branky, bylo již jasné, kdo se stane vítězem. Ve třetí třetině padly ještě dvě branky, a tím byl zakončen gólový účet tohoto utkání. I když skóre vypadá hrozivě, je třeba pochválit soupeře za perfektní přehled a technickou zdatnost, na kterou, bohužel, i vzhledem k malému počtu hráček, Kopřivnice neměla.

FBC Vikings Kopřivnice x FBŠ Jihlava 1:4 ( 0:3; 0:0; 1:1 )

K poslednímu nedělnímu utkání se postavila kopřivnická děvčata proti čerstvě ligovým hráčkám Jihlavy. Přístup k hráčkám a opět velmi dobrá poziční hra donutila soupeřky ke střelám pouze z dálky, před brankou se k žádným velkým šancím nedostávaly. Bohužel i z této pozice se dokázaly prosadit, a tak i přes velmi dobrou hru v první třetině Kopřivnice se třikrát díky dalekonosným střelám radovaly jihlavské florbalistky. Místní hráčky se ale nevzdávaly, snažily se využít veškeré zbytky sil, které ještě měly, a odehrály velmi dobrou prostřední třetinu, bohužel bez gólového úspěchu. Když hned na začátku třetí třetiny inkasovala kopřivnická brankářka čtvrtou branku, bylo víceméně jasné, kdo se opět stane vítězem. V 8. minutě závěrečné třetiny se alespoň čestným úspěchem zapsala Jurková a stanovila tak konečné skóre na 1:4.

Je třeba poděkovat všem statečným hráčkám, které se nezalekly dvojnásobného počtu hráček na lavičkách soupeřek a houževnatě odolávaly zkušenějším florbalistkám.

Kompletní výsledky 1. kola ženské části poháru České Pojišťovny zde.

Sestava: Harazimová - Prokopová, Gilarová, Vývodová, Jurková, Krbcová, Pernová, Prašivková, Milichová.
Trenér: Plhal.