FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Ženy odstartují sezónu pohárem v Ostravě

zeny pohar 2014 1 kolo nahledKopřivnické družstvo žen odstartuje florbalovou sezónu 2014/2015 pohárovými zápasy v rámci 1. kola. V něm budou cestovat do nedaleké Ostravy, kde v pořadatelství FBC Ostrava na jejich domovské ČPP Aréně odehrají v rámci víkendu 13.-14. září, celkem 4 pohárová utkání. V sobotu se utkají s týmy FBC Ostrava a 1. FBK Rožnov p.R. v neděli pak s týmy Vítkovic a FbK Orlicko-Třebovsko.

Ženské družstvo startuje v poháru již po šesté v řadě od roku 2009 a postoupit do druhého kola se jim podařilo až v minulém roce. Tam byly v domácím zápase vyřazeny týme Orlicko-Třebovsko. I tak ženy odehrály velice pohledné utkání na které si našlo cestu početná enkláva florbalových fanoušků.

V letošním roce je stejně jako v letech minulých pohár žen rozlosován na českou a moravskou část. Česká část má 24 účastníků, moravská 10. V Moravské části budou ze skupin postupovat první 3 týmy z petičlenné tabulky a s ohledem na sílu družstev by byl postup kopřivnického družstva spíše překvapením. Papírově jsou totiž nejslabším týmem skupiny. FBC Ostrava a Vítkovice hrají extraligu, Rožnov a Orlicko-Třebovsko mají zkušenosti z 1. ligy, Kopřivnické hráčky okusily zatím pouze ligu druhou. Favority na postup jsou zřejmě oba extraligové celky a o poslední postupové místo si to rozdají týmy Rožnova, Orlicka a Kopřivnice.

Rozpis utkání skupiny FW, do které byla kopřivnická děvčata nalosována naleznete v hlášenkách zde a zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.