• header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_09.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3479069
Dnes
Včera
Minulý měsíc
81
4553
164408

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy - Pohár

Ženy do dalšího kola Poháru České pojišťovny nepostoupily

zeny pohar 2014 1 kolo nahledPrvní kolo Poháru České pojišťovny se konalo ve dnech 13. a 14. 9., které pořádalo družstvo FBC ČPP Bonusia Ostrava ve své Fatpipe Aréně v Ostravě. V poměrně těžké skupině na kopřivnické družstvo žen čekali soupeři FBC ČPP Bonusia Ostrava, 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm, 1. SC Vítkovice Oxdog a FbK Orlicko-Třebovsko. Poslední ze jmenovaných byl jediným týmem, který kopřivnické ženy dokázaly porazit.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ČPP Bonusia Ostrava 1:6 (0:2; 0:1; 1:3)

K prvnímu zápasu úvodního Poháru České pojišťovny nastoupilo kopřivnické družstvo žen proti extraligovému soupeři FBC ČPP Ostrava. Nutno zmínit, že rozdíl mezi oběma soupeři byl vidět již před začátkem utkání pohledem na obě lavičky. Oproti ve švech praskající lavičce domácích se na druhé straně usadila hrstka statečných z Kopřivnice, které do Ostravy přijely v počtu 8 hráček, z nichž jedna - Veronika Franková - byla doplněna z řad juniorek.

I přes kvantitativní nepoměr se Kopřivnice soupeře nezalekla a hned v úvodu zápasu si vypracovala několik slibných šancí, které pramenily především z jednoduché rozehrávky a chyb soupeře. Výsledkem však byly pouze nastřelené tyčky soupeřovy brány. Skóre zápasu tak zůstávalo nerozhodné až do 10. minuty, kdy se Ostravě podařilo rozebrat kopřivnickou obranu a vstřelit první gól. Za minutu a půl již Ostrava navýšila svůj náskok na 0:2.

Ve druhé třetině se Kopřivnice stáhla pouze k obranné hře s tím, že bude těžit z brejkových situací, aby pošetřila nějaké síly do dalších zápasů. A taktika vycházela. Ostravě se v této části podařilo vsítit pouze 1 gól a na druhé straně bylo k vidění také několik slibných šancí, které však bohužel gólem neskončily.

Ve třetí třetině už však byl citelný rozdíl v silách mezi oběma soupeři. Kopřivničankám takzvaně "ztuhly nohy", což vedlo ke dvěma brankám hned v 1. a 2. minutě třetí třetiny. Hráčky Ostravy již byly všude rychlejší. A do konce utkání vsítily ještě 6. gól. Čestný zásah na kopřivnické straně se však podařil Špirkové, která dokázala najít místo v soupeřově bráně a upravila konečný stav na 1:6 ve prospěch Ostravy.

Je potřeba vyzdvihnout výkon brankářky Štěpánové, která svým výkonem velkou měrou pomohla hráčkám v poli.

 

1. FbK Rožnov pod Radhoštěm x FBC Vikings Kopřivnice 4:1 (0:1; 3:0; 1:0)

Druhý sobotní zápas se odehrával ve značně pomalejším tempu než ten první. Kopřivnice v něm nastoupila proti svému tradičnímu turnajovému soupeři Sršnicím z Rožnova pod Radhoštěm. Kopřivnice, která již měla za sebou náročný zápas, neměla síly na běhavý styl hry a soupeřkám toto vyhovovalo, neboť věděly, že víkend bude ještě náročný a tak se přizpůsobily nastavené hře.

Rozehraným kopřivničankám se však podařilo vstřelit první branku zápasu, když Špůrková krásným lobem přelstila rožnovskou Žočkovou. Poté následovaly ze strany Kopřivnice další pěkné momenty, avšak koncovka vinou únavy nebyla nejpřesnější.

Zatímco kopřivnické hráčky sbíraly síly ke každému sprintu, soupeř vyčkával na svou příležitost. A ta přišla. Dvakrát se ve druhé třetině trefila krásnými umístěnými střelami Konrádová. Na ni ještě v téže části navázala Orságová po krásné přihrávce. Za stavu 3:1 se Kopřivnice stále snažila se stavem něco udělat, ale gólově se již neprosadila. Naopak Rožnov ještě v poslední části navýšil na 4:1 z hole Horákové, jejíž střela však byla ještě těsně před gólmankou Hrazimovou tečována.

Po celý zápas byla znát na Kopřivnici značná únava, kterou se však snažila zmírnit gólmanka Štěpánová, která do zápasu vstoupila na netradičním postu pravého křídla. Její heroický výkon však byl stižen zraněním svalu, po němž již utkání nedohrála.

Sestava sobota: Harazimová, Štěpánová - Prokopová, Milichová, Franková - Závadová, Prašivková, Krbcová, Špirková, Špůrková. 

Trenér: René Klemens

 1. SC Vítkovice Oxdog x FBC Vikings Kopřivnice 7:0 (2:0; 1:0; 4:0)

První nedělní zápas se odehrával opět ve Fatpipe aréně a to mezi Kopřivnicí a Vítkovicemi. Kopřivnice nastoupila k utkání s jasným cílem uhájit co nejtěsnější výsledek. A po dvě třetiny tato taktika poměrně vycházela. Vždyť po druhé třetině svítil na tabuli stav 3:0 pro Vítkovice. A mohlo být i lépe, kdyby při druhé ze dvou slepených branek v 9. minutě první třetiny lehce nezaspala kopřivnická obrana. Nutno však přiznat, že vítkovické hráčky hrály krásný florbal. Ale i kopřivnické ženy si vytvořily několik slibných šancí, kdy zejména lajna Špirková - Špůrková - Krbcová měla z brejků na holích každá po gólu. Bohužel se buď nepodařilo míček přesně umístit, nebo zasáhla vítkovická brankářka.

Ve třetí třetině Vítkovice pouze navyšovaly svůj náskok a to až na konečných 7:0. Dva poslední góly byly stejně jako v druhé třetině nešťastně slepené, kdy nejprve vítkovická Niemcová nechytatelně trefila levý růžek kopřivnické branky a hned vzápětí si první kopřivnickou lajnu rozebrala ta vítkovická a do prázdné branky se trefovala Šupáková.

V poslední minutě bylo ještě Kopřivnici nabídnuto trestné střílení, ke kterému se postavila Prašivková, ale i když se jí podařilo položit si vítkovickou gólmanku, netrefila ideálně a Ranochová si připsala úspěšný zákrok. Do konce zápasu už se ani v desetivteřinové přesilové hře skóre neměnilo a konečný stav zápasu tedy zůstal 7:0 pro Vítkovice.

 

FBC Vikings Kopřivnice x FbK Orlicko-Třebovsko 2:1 (0:1; 1:0; 1:0)

V posledním víkendovém zápase proti sobě nastoupila družstva Kopřivnice a FbK Orlicko-Třebovsko. Na obou týmech byla znát únava z uplynulých dvou dnů. Tento zápas byl jednoznačně nejvyrovnanějším ze čtyř pohárových zápasů. Celé utkání by se dalo charakterizovat stylem nahoru-dolů. Žádné vyčkávání, ani bránění. Každý tým si chtěl urvat své body. Zatímco pro Kopřivnici už byl postup nemožný, Orlicko by v případě výhry (teoreticky i prohry) mohlo na postup pomýšlet. Ani tak však Kopřivnice nepolevila a chtěla zakončit turnajový víkend výhrou.

Radost jí však v 6. Minutě první třetiny pokazila Ulbrichová. Ta se šťastnou ranou, která prošla přes 2 hráčky a nakonec se ještě od jedné odrazila až do kopřivnické brány – 0:1. Kopřivnické ženy však stále trpělivě čekaly na svou příležitost. Šancí nebylo málo , ale až ve druhé třetině v čase 9:47 se střelou příklepem trefila Prašivková, kdy soupeřova gólmanka vůbec přes své hráčky neviděla. Začínalo se tedy od začátku. Kopřivnice poctivě bránila i se třemi beky, protože po nešťastném pádu Špirkové v předešlém zápase musela posílit útočné řady Franková. Obranná hra byla výborná i s velkým přispěním brankářky Harazimové. Proto se skóre Orlicka-Třebovska nenavyšovalo. Naopak. V 7. Minutě třetí třetiny dostala Krbcová pěknou nahrávku od Kubečkové a i přes úvodní problémy při zpracování se jí podařilo překvapit gólmanku Diblíkovou a vstřelila rozhodující branku na 2:1 pro Kopřivnici. I když si trenér Orlicka vzal ještě time-out, stav už se neměnil a Kopřivnice získala aspoň 3 body. Umístila se tak na konečném 5. nepostupovém místě.

Komentář trenéra Klemense: „Myslím si, že velmi pozitivním přínosem pohárových zápasů byly získané zkušenosti v oblasti obranné hry, které se v lize určitě mohou hodit.“

Děkujeme trenérovi i všem hráčkám, které se náročného víkendu zúčastnily a především juniorkám Verči Frankové a Barči Kubečkové i za předvedenou hru.

Sestava neděle: Harazimová - Prokopová, Stočková, Milichová, Franková - Závadová, Prašivková, Krbcová, Špirková, Špůrková, Kubečková.

Trenér: René Klemens

Komentáře   

 
Petra Milichová
+1 #1 Petra Milichová 2014-09-15 20:29
Já si myslím, že volba nové zpravodajky byla dobrá! 8) A jak Aďa napsala, až na některé slabší chvilky jsme určitě ostudu neudělaly:)
 
 
Marek Jehlár
#2 Marek Jehlár 2014-09-17 08:31
a já ještě doplním, že Aďa jako "zpravodajka panna", zvládla publikovat článek i v redakčním systému našeho webu. :lol:
 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze