FBC Vikings K.Třinec
8:4(4:2,3:2,1:0)
ne 21. 1. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 18. kolo

Áčko porazilo nabuzený Třinec

Netradičně v neděli nastoupili kopřivničtí florbalisté k domácímu utkání proti Třinci, který se aktuálně drží v horní polovině tabulky. Těžký zápas vikingové, i bez některých opor, zvládli a jejich náskok na čele Národní ligy narostl už na 9 bodů.

Hosté sice na začátku utkání získali úvodní buly, ale v následujících minutách měli až příliš děravou obranu. Toho nejdříve využil mladší z dvojice Janků Benjamín, jehož střelu zřejmě brankář Třince vůbec  neviděl. O minutu později přidal z rychlého brejku druhý gól Honza Toman. Čtyřminutovku hrůzy hostů pak dokonal Ben Janek, který i svou druhou střelu umístil naprosto přesně. Do hry se hosté dostali až v početní výhodě, když rozhodčí poměrně přísně vyloučili kopřivnického kapitána Krestu.  Zhruba po minutě se ke střele dostal Drong a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vikingové si zahráli přesilovku na začátku 18. minuty a na hřiště se tak dostal i rekonvalescent Kostelník. Od trenéra to byl výborný tah, protože Kuba velice rychle prokázal své střelecké kvality a zařídil čtvrtou branku domácích. Poslední slovo ale v první části měli hosté. Piňdákovi proklouznul míček a Czernek dorážel do prázdné brány.

Ve druhé třetině začali hosté mnohem lépe. Janovského střelu vyrazil Piňdák tak nešťastně, že nakonec zapadla za jeho záda. Ve 30. minutě pak Mieszek úspěšně tečoval Turoňovu střelu a bylo srovnáno. Radost z vyrovnávací branky však hostům dlouho nevydržela. Hned z dalšího střídaní totiž vrátil Kopřivnici vedení Tomáš Janek, který si mezi obránci udělal slalom a pohotovou kličkou překvapil třineckého brankáře. No a za 16 vteřin bylo na lavičce Vikings ještě veseleji. Piňdák svým výhozem vyslal do brejku Honzu Tomana a ten s přehledem proměnil. Ve 37. minutě rozhodčí vyloučili třineckého Czerneka za sekání a na hřiště se znovu podíval Kostelník. I na druhý pokus se trenérovi odvděčil znamenitě a  jeho přízemní střela skončila v bráně.

Poslední třetina byla na góly velice chudá. Hosté se sice snažili zvrátit nepříznivý výsledek, ale obrana domácích a skvělý Piňďák v bráně už žádné zaváhání nepřipustili.  Nepomohl ani oddechový čas a následná power-play. Navíc v 59. minutě uklidil míček do prázdné brány Malcho a bylo rozhodnuto.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Intevo Třinec 8:4
branky: 2. Benjamín Janek, 3. Jan Toman, 4. Benjamín Janek, 18. Jakub Kostelník, 30. Tomáš Janek, 31. Jan Toman, 37. Jakub Kostelník, 59. Kryštof Malcho - 16. Ondřej Drong, 19. Šimon Czernek, 24. Tomáš Janovský, 30. Jan Mieszek; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 4:4; využití: 2:1; diváků: 141; zásahy brankářů: Martin Pinďák 26 - Martin Kreis 20; po třetinách: 4:2, 3:2, 1:0

Komentář domácích Bordovský Filip (Trenér): Bereme tři body z těžkého utkání s kvalitním soupeřem. Věřím, že se to divákům muselo líbit. Začátek utkání jsme měli perfektní, potom se hra vyrovnala a soupeř dokázal srovnat. Kluci se ale zvedli, rychle si vypracovali dvoubrankový náskok a ve třetí třetině už jsme měli zápas ve vlastní režii. Díky soupeři za férovou hru a šťastnou cestu domů.

Komentář hostů Kajfosz Jiří (Trenér): Náš idiotský vstup do zápasu a precizní obrana soupeře rozhodly zápas. I když jsme se dokázali do zápasu vrátit, stálo nás to hodně sil a soupeř vyhrál zaslouženě. Chtěl bych poděkovat za skvělou kulisu, kterou domácí a naši fanoušci společnými silami vytvořili.