P.E.M.A.FBC Vikings K.
6:5 sam. náj.(1:2,1:1,3:2)
so 1. 10. 2022 19:00 @ SH ZŠ Mařádkova Opava, Národní liga, 4. kolo

Áčko v Opavě prohrálo po nájezdech!

Souboj dvou neporažených týmů Opavy a Kopřivnice se rozhodoval až na nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Vikingové tak poprvé v sezóně prohráli a domů se vracejí pouze s bodem.

Vikingové začali v Opavě velmi aktivně a hned od první minuty začali testovat domácího brankáře. V 11. minutě odpálil odražený míček obránce Kresta rovnou za Strouhalova záda a opavští šli do vedení. Vyrovnání zařídil ranou z první Opatřil ve 14. minutě.  O tři minuty později vyrazil domácí brankář Jankovu střelu k Honzovi Tomanovi, který pohotovou dorážkou otáčí skóre.

Ve druhé třetině se stav dlouho neměnil. Teprve ve 34. minutě se v souboji jeden na jednoho prosadil kopřivnický Holaň. Dvougólové manko dokázali domácí snížit po individuální akci Pracného a za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Do poslední části Vikingové nenastoupili v dobrém rozpoložení. Už v první minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici Telčera a nabídnutou přesilovku zužitkoval Řepček a bylo srovnáno. Čtvrtou branku domácích pak přidal ze vzduchu Posselt. V 51. minutě dostala výhodu přesilové hry a šanci na vyrovnání Kopřivnice. Ovšem domácí v oslabení dokázali přidat pátou branku, když bezmocného Strouhala propálil Šebesta. Vikingové okamžitě reagovali oddechovým časem a po důrazné domluvě trenéra se na hřiště vrátilo trestné komando. Po úspěšné střele Janka Kopřivnice využila přesilovku a snížila na rozdíl jediné branky. Rázem byli domácí pod obrovským tlakem. V 58. minutě nachytal Bezděka Nehera a bylo srovnáno. V závěru Opava přežila několik Kopřivnických šancí a utkání šlo do prodloužení.

Ani 5 minutový přídavek rozhodnutí nepřinesl a tak došlo na samostatné nájezdy.  V těch však kopřivničtí střelci na rozdíl od domácích selhali a Opava tak získala bonusový bodík.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Vikings Kopřivnice 6:5 pn (1:2,1:1,3:2,0:0)

V pozápasovém rozhovoru zhodnotil utkání Jan Monsport:"Vyrovnaný zápas, který vyhrál soupeř díky většímu štěstí při nájezdové loterii. Bohužel se nám nepodařilo udržet náskok, který jsme si vypracovali během prvních dvou třetin. Ke konci jsme ukázali sílu týmu a dokázali jsme zápas poslat do prodloužení, kde jsme bohužel neproměnili tutové šance. Zápas byl s kvalitním soupeřem a ve vysokém tempu, ovšem někdy připomínal spíše bojový sport než florbal".