Související zápasy

Béčko opět stoprocentní

V neděli si naši béčkaři přivstali a vyrazili do nedaleké Čeladné, kam jeli s jasným cílem získat šest bodů do tabulky. Čekali je dva silní soupeři - Frýdek-Místek, který dokáže zahrát dobře proti jakémukoliv soupeři, a hlavně FBC Hlučín, se kterým se muži prali o umístění v tabulce.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek 2:4 FBC Vikings Kopřivnice B

První zápas odstartovali proti domácímu celku z Frýdku. Zápas pro kopřivnické nezačal vůbec dobře. Po třech minutách dokázal skórovat Šaněk a Frýdek šel do vedení. Vyrovnávací branka přišla až ve dvanácté minutě, kdy skóroval Vavřík ze středu hřiště. Do druhé třetiny se šlo za stavu 1:1. Tento stav netrval dlouho, jelikož po úspěšné rozehrávce z rohu dokázal skórovat Šimíček, který usnadnil práci uklízečce, když vymetl pavučinku v šibenici. V sedmé minutě ještě dokázal vstřelit branku Tomáš Kusz po nádherné kombinaci juniorů. Ještě ve dvanácté minutě dokázal Frýdek snížit stav utkání a snížil stav zápasu na rozdíl jednoho gólu. Dvacet vteřin před koncem po hrubé chybě v obraně kopřivnických běžel na bránu hráč Frýdku a Telčer musel hasit těžkou situaci faulem. Nařízeno bylo trestné střílení, ale legenda Strouhal dokázal zachovat chladnou hlavu a bez sebemenších problémů podržel kopřivnický celek. Do třetí třetiny se tak šlo za nejtěsnějšího stavu 3:2. Třetí třetina byla velice zdlouhavá, frýdečtí začali hrát pouze na brejky a blokovali střely kopřivnických mužů. Přeci jen se podařilo beton frýdeckého celku prorazit, kdy se trefil Vojtěch Monsport z řad juniorů a Kopřivnice šla do dvoubrankového vedení. Muži ještě měli tu čest si zahrát oslabení pět na tři, ale nijak to se skórem nezamávalo a udrželi si dvoubrankové vedení. Stav utkání po třiceti šesti minutách byl tedy 4:2 pro kopřivnický celek a bral tak tři body do tabulky.

FBC Hlučín 3:7 FBC Vikings Kopřivnice B

Do druhého zápasu muži nastupovali proti týmu z Hlučína. Byl to první zápas hlučínských tohoto kola a byli tedy plní energie. To ovšem nic neznamenalo a hned po minutě proběhla gólová souhra našich veteránu Šimíčka a Baďury. V páté minutě přidal další branku do sítě Štefánek po neskutečné přihrávce Baďury. V první třetině z kádru Kopřivnice ještě dokázali přidat góly Simper a Kusz. Po první třetině tedy stav 4:0 pro Kopřivnici. Do druhé třetiny vstoupili naši kluci trochu laxně a inkasovali branku. Nicméně Šimíček dokázal odpovědět a opět upravil skóre na rozdíl čtyř gólů. Před koncem třetiny ještě přidal gól Štefánek a šlo se do šaten. Třetí třetinu odstartoval úspěšně Tomáš Kusz, kdy dokázal zavěsit míček do soupeřovy sítě - a to Vám řeknu, byla to pumelice. V závěru zápasu tempo hry nabíralo na obrátkách a šla vidět nervozita hlučínských, kdy zbytečně dohrávali kopřivnické hráče. Hlučínští dokázali vstřelit další dvě branky, ale nazval bych to jako kosmetickou úpravu celkového výsledku. Na konci třetí třetiny si ještě stihli důrazněji vyměnit názory Štefánek s Řezákem, ale podle prvně jmenovaného šlo samozřejmě jen o show - Řezák to ovšem bral trochu vážněji. Konečný stav zápasu 7:3 pro Kopřivnici, a tedy plný pytel bodíků do tabulky.

Děkujeme divákům a fanouškům za podporu v tomto kalendářním roce a těšíme se na Vás v tom příštím. Celý kádr Mužů B Vám přeje hezké prožití Vánoc a šťastný Nový rok.