Související zápasy

Béčko veze plný počet

Druhá adventní neděle patřila naší záloze mužů. Oslabení muži B, kteří jeli pouze v devíti hráčích se dvěma brankáři z juniorské kategorie, odehráli dva zápasy v Opavě. První zápas proti Coyotes Jablunkov, který momentálně drží devátou pozici v tabulce a proti 1. SC TEMPISH Vítkovice B, které je zatím v této sezóně bez bodu.

FBC Vikings Kopřivnice B 9:4 FbC Coyotes Jablunkov

První zápas proti Coyotům odstartoval dalekonosnou střelou Lukáš Michna, který poslal Vikingy do vedení hned v první minutě zápasu. Vikingové poté dokázali v první třetině zápasu nasázet další tři góly a do druhé třetiny šli za stavu 4:1. Druhá třetina nezačala úplně jak by si představovali a inkasovali hned v první minutě zápasu. Ovšem vzápětí dokázal odpovědět Vavřík po nádherné přihrávce Mojíka Jahody a Vikings opět navýšili své vedení. Poté ještě kosmeticky upravil skóre svým druhým gólem zápasu Lukáš Michna a do třetí třetiny Vikings nastupovali za stavu 6:2. Do třetí třetiny opět Vikingové nedokázali vkročit pravou nohou a hned po čtrnácti vteřinách inkasovali. Hráč Coyotes Jablunkov Michal Bártek tak zkompletoval svůj hattrick. Jablunkov ještě dokázal vstřelit jednu branku na rozdíl pouhých dvou gólů, naštěstí to bylo málo a Vikingové si dokázali pohlídat výsledek a přidali další tři branky. Konečné skóre zápasu se tedy zastavilo na 9:4. Nutno podotknout že Mojík Jahoda měl tři asistence a stále nevstřelil svou první branku v této sezóně. Také by bylo skvělé zmínit Mikuška v bráně, který měl skvělé zákroky a dokázal podržet svůj tým.

1. SC TEMPISH Vítkovice B 1:5 FBC Vikings Kopřivnice B

Do druhého zápasu Kopřivničtí muži nastupovali s jasnými ambicemi, a to nasázet co nejvíce gólů do branky Vítkovic. Bohužel po několika samostatných únicích Štefánka, který se motal na hřišti jako opilý koráb a nebyl schopen trefit bránu, šly do vedení Vítkovice. Po 3 minutách ale dokázal své samostatné úniky Štefánek odčinit a po přihrávce Baďury vstřelil branku čímž byl stav vyrovnán. Do konce třetiny ještě Vikingy dostal do vedení Michna, který si ze soupeřů udělal kužely. Kopřivničtí šli do druhé třetiny za stavu 2:1. V druhé třetině se oba celky velmi trápily. Například Mojí Jahoda se trápil střelecky, kdy trefil několik tyček a jeho prokletí stále pokračovalo. Nakonec přeci ve druhé třetině padl gól, a to z hole již zmiňovaného Lukáše Michny. Po 2. třetině Kopřivnice vedla 3:1. Třetí třetina se nesla v lehce agresivnějším duchu, kdy hráči Vítkovic měli trochu nervy v kýblu a začali dohrávat Vikingy u mantinelů. Každopádně to je nerozhodilo a přišel zlomový ne-li historický moment a při přesilové hře dokázal skórovat náš Mojík po přihrávce Štefánka zpoza brány. Prokletí bylo tímto gólem zlomeno a budeme doufat že od příště bude těch gólů o dost více Mojdo. Nakonec ještě dokázal přidat gól v oslabení Štefánek. Ještě bych rád zmínil výkon Witose, který dokázal podržet svůj tým v krušných situacích před brankou. Vikingové porazili Vítkovice 5:1 a odvážejí z Opavy plný počet bodíků.